Fotorelacja

Za nami 18. Siedleckie Targi Pracy. Zobacz zdjęcia!

2024-04-25 11:14

Około 60 wystawców zaprezentowało swoje oferty zatrudnienia oraz stoiska edukacyjne podczas 18. Siedleckich Targów Pracy. W tym roku wydarzenie było kierowane przede wszystkim do młodych siedlczan i odbyło się w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Siedlcach. Posłuchaj relacji i obejrzyj naszą galerię zdjęć!

POSŁUCHAJ krótkiej relacji z 18. Siedleckich Targów Pracy:

– Tegoroczne Targi Pracy zorganizowaliśmy jako Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach, ale oczywiście nie samodzielnie. W ich organizacji pomagał nam – jak zwykle – Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Siedlcach i w tym roku wyjątkowo zaprosiliśmy do współpracy Centrum Kształcenia Zawodowego w Siedlcach, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 i Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Siedlcach. Za to bardzo serdecznie im dziękuję – powiedziała nam Beata Demiańczuk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Siedlcach.

Siedleckie Targi Pracy odbyły się już po raz osiemnasty. Impreza pod hasłem „Możesz więcej niż myślisz!” była otwarta dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta i regionu, ale przede wszystkim dla osób młodych.

– Z analizy rynku pracy zaobserwowaliśmy, że ponad 20 procent osób zarejestrowanych w PUP, to ludzie do 30-tego roku życia. Stąd pomysł, żeby wyjść w tym roku z ofertą do ludzi młodych – informuje Beata Demiańczuk.

W tym roku podczas wydarzenia w hali sportowej siedleckiej „Samochodówki” można było oglądać stoiska ok. 60 wystawców.

– Zgłosiło się tak dużo pracodawców, bo potrzebują oni pracowników. Zdają sobie sprawę, że znalezienie na rynku doświadczonego pracownika jest niezwykle ciężkie. Idą więc w tym kierunku, by swoją ofertę kierować do coraz młodszych ludzi, do tzw. „narybku”, który niedługo skończy szkołę – wyjaśnia Piotr Karaś, dyrektor siedleckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Relację audio z 18. Siedleckich Targów Pracy można usłyszeć w załączonym nad tekstem podcaście.

ROZWIĄŻ QUIZ: zgadnij jakie to mazowieckie miasto na podstawie trzech haseł!

Pytanie 1 z 10
Miasto wielu kultur i religii, Rynek Mariacki, lustro Twardowskiego