Tymczasowy areszt dla nożownika Łukowa. Zadał komornik sądowej 40 ciosów nożem! Grozi mu dożywocie

i

Autor: fot. KPP w Łukowie

Zadał jednej z ofiar 40 ciosów nożem! Jest areszt dla nożownika z Łukowa

2022-11-21 15:54

Dożywocie grozi 42-letniemu Karolowi M. z gminy Wola Mysłowska, który w piątek 18 listopada zaatakował nożem dwoje pracowników łukowskiej kancelarii komorniczej. Ranna w wyniku ataku 44-letnia komornik sądowa, która otrzymała 40 ciosów nożem, zmarła w szpitalu. Poszkodowany został także 32-letni pracownik biura. Napastnik rzucił się też na próbujących go powstrzymać policjantów. Został postrzelony. W szpitalu usłyszał pięć zarzutów, a dziś (21 listopada) Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

– 42-latek z gminy Wola Mysłowska, podejrzany m. in. o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa, usłyszał zarzuty. W dniu dzisiejszym (w poniedziałek, 21 listopada) Sąd zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt tymczasowy – informuje asp. sztab. Marcin Józwik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Przebywający w szpitalu Karol M. usłyszał wczoraj wieczorem (w niedzielę, 20 listopada) aż pięć zarzutów, spośród których najpoważniejszym jest zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim 44-letniej komornik sądowej z Łukowa. Kobieta zmarła w szpitalu po wielogodzinnej akcji ratowniczej, po tym jak otrzymała od napastnika 40 ciosów nożem.

– Prokurator przyjął, że było to zabójstwo z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności od 12 lat do dożywocia włącznie – powiedziała radiu ESKA prok. Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Kolejne dwa zarzuty dotyczą prób usiłowania zabójstwa dwóch osób – 32-letniego pracownika kancelarii komorniczej i policjanta, który chciał powstrzymać sprawcę. Ostatni zarzut dotyczy naruszenia nietykalności cielesnej i gróźb kierowanych do przypadkowej kobiety, która znalazła się w pobliżu miejsca zdarzenia.

42-letni Karol M. jest tymczasowo aresztowany w warunkach szpitalnych. Do aresztu trafi po opuszczeniu szpitala, w którym przebywa pod nadzorem służb, odkąd został postrzelony przez usiłujących go powstrzymać policjantów.

Sonda
Czy boisz się, że możesz stać się ofiarą nożownika w miejscu pracy?