Aniołki prowadzą w Siedlcach zbiórkę wyłącznie na terenie Galerii Siedlce i supermarketu Carrefour

i

Autor: fot. Fundacja Warto Pomagać Aniołki prowadzą w Siedlcach zbiórkę wyłącznie na terenie Galerii Siedlce i supermarketu Carrefour

Aniołki sprzedają opłatek, by obdarować na święta podopiecznych siedleckiego DPS-u [AUDIO]

2021-12-01 14:44

Od dziś (1 grudnia) w dwóch lokalizacjach w Siedlcach można spotkać aniołki, które sprzedają opłatek i sianko na wigilijny stół oraz ozdoby choinkowe. To wolontariuszki toruńskiej fundacji Warto Pomagać, która już po raz trzeci prowadzi w Siedlcach przedświąteczną zbiórkę. Dzięki niej, obdaruje na święta schroniska dla zwierząt, domy dziecka i domy pomocy społecznej w całej Polsce, w tym siedlecki DPS.

– To jest ogólnopolska akcja, a pod skrzydłami fundacji mamy masę różnych osób. To nie są tylko DPS-y. To są rodzinne domy dziecka, schroniska dla zwierząt, indywidualne osoby. Mnie najbardziej porusza przykład naszego aniołka z Rzeszowa, który przyszedł do pracy, nie powiedziawszy nikomu, że chwilę wcześniej spłonął jej dom. Fundacja się o tym dowiedziała i postanowiliśmy również pomóc w odbudowie tego domu. To wsparcie zostało już zrealizowane. Zachęcam do wejścia na profil fundacji na Facebooku, bo jest tam masa zdjęć z każdego udzielonego wsparcia (…) W Siedlcach jesteśmy w tym roku w dwóch miejscach. Tradycyjnie w Galerii Siedlce i w supermarkecie przy ul. Monte Cassino, których dyrekcji chciałabym podziękować za możliwość przeprowadzenia tam akcji. I tylko w tych dwóch miejscach będzie można wspomóc działania fundacji Warto Pomagać. Wszelkie podobne akcje na terenie Siedlec nie są prowadzone z ramienia fundacji – informuje Magdalena Melaniuk, lokalna koordynatorka zbiórki.

Podobnie jak to miało miejsce w roku ubiegłym, wsparcie otrzyma także siedlecki Dom Pomocy Społecznej „Nad Stawami”. Prezenty dla jego podopiecznych zostaną przygotowane w porozumieniu z kadrą placówki i z samymi pensjonariuszami, ponieważ mają być one dopasowane do ich potrzeb. Skorzystają z nich zatem wszyscy podopieczni placówki. Co więcej, na sam moment przekazania podarunków przygotowywana jest dla nich także niespodzianka.

– W tym roku, poza indywidualnymi upominkami dla każdego, DPS w Siedlcach wybrał sobie duży telewizor 75-calowy dla swoich pensjonariuszy. Jak wiadomo, prawdopodobnie będzie im służył głównie do oglądania popularnych seriali. Nie zdradzę jeszcze szczegółów, ale udało nam się załatwić, że życzenia świąteczne od naszej fundacji złoży jedna z postaci z takich seriali. Myślimy, że to będzie hit dla podopiecznych, którzy będą z tego bardzo zadowoleni i bardzo tym zaskoczeni – mówi Łukasz Przybylski, prezes fundacji.

Ze wsparcia, które ma zostać przekazane na rzecz placówki, już teraz bardzo cieszy się Maria Wierzejska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Nad Stawami” w Siedlcach.

– Dostaniemy indywidualne paczki pod choinkę dla naszych mieszkańców, których mamy w tej chwili 82. Dostaniemy też komputer do sali multimedialnej i telewizor na hol. Korzystamy więc z tej pomocy. W zeszłym roku też fundacja nam pomagała, ale wtedy były to tylko paczki dla mieszkańców. Jesteśmy za tę pomoc bardzo wdzięczni.

Zbiórka trwa od 1 do 24 grudnia. Zakupione przez fundację prezenty zostaną przekazane podopiecznym DPS-u jeszcze przed świętami. Akcja trwa w 59 lokalizacjach na terenie całego kraju. Więcej na jej temat możecie usłyszeć w załączonym poniżej materiale dźwiękowym (jeżeli się nie wyświetla, należy odświeżyć stronę).

POSŁUCHAJ więcej o aniołkowej zbiórce przedświątecznej w Siedlcach i o działaniach fundacji Warto Pomagać:
Sonda
Często wspierasz zbiórki charytatywne?
Pieniądze ze zbiórki fundacji Warto Pomagać wspierają też m.in. schroniska dla zwierząt

i

Autor: fot. Fundacja Warto Pomagać Pieniądze ze zbiórki fundacji Warto Pomagać wspierają też m.in. schroniska dla zwierząt
Wsparcie fundacji Warto Pomagać jest kierowane także do domów dziecka i placówek opiekuńczych

i

Autor: fot. Fundacja Warto Pomagać Wsparcie fundacji Warto Pomagać jest kierowane także do domów dziecka i placówek opiekuńczych