areszt

i

Autor: pixabay.com

Kryminalne

Areszt dla sprawcy który uciekł z miejsca wypadku w Oleśnicy

2024-04-12 17:15

Kierowca, który w sobotni wieczór potrącił w Oleśnicy grupę pieszych następne 3 miesiące spędzi w areszcie.

W sobotni wieczór w Oleśnicy kierujący audi z nieustalonych przyczyn wjechał w grupę trzech pieszych, a następnie nie udzielając im pomocy i zbiegł z miejsca zdarzenia. Zatrzymany przez policjantów 38-latek usłyszał już zarzut i kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie.

- Nie da się przewidzieć na drodze wszystkiego. Sytuacje są różnie i czasami dochodzi do zdarzenia drogowego, ale niezależnie od tego z czyjej winy do niego doszło, należy pomoc poszkodowanym. Kierujący pojazdem w razie uczestniczenia w wypadku drogowym jest obowiązany: zatrzymać pojazd, nie powodując przy tym zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego; przedsięwziąć odpowiednie środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu w miejscu wypadku; usunąć pojazd z miejsca wypadku, aby nie powodował zagrożenia lub tamowania ruchu, jeżeli nie ma zabitego lub rannego; podać swoje dane personalne, dane personalne właściciela lub posiadacza pojazdu oraz dane dotyczące zakładu ubezpieczeń, z którym zawarta jest umowa obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, na żądanie osoby uczestniczącej w wypadku - tłumaczy kom. Ewelina Radomyska, z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Jeżeli w wypadku jest zabity lub ranny, kierujący pojazdem jest obowiązany ponadto: udzielić niezbędnej pomocy ofiarom wypadku oraz wezwać pogotowie ratunkowe i policję i nie podejmować czynności, które mogłyby utrudnić ustalenie przebiegu wypadku; pozostać na miejscu wypadku, a jeżeli wezwanie pogotowia lub policji wymaga oddalenia się - niezwłocznie powrócić na to miejsce.

QUIZ. POWIAT SIEDLECKI. W KTÓREJ GMINIE ZNAJDUJE SIĘ TA MIEJSCOWOŚĆ?

Pytanie 1 z 14
W której gminie znajduje się miejscowość Żebrak?