Bank Żywności w Siedlcach apeluje o wsparcie Świątecznej Zbiórki Żywności 2022

i

Autor: fot. Bank Żywności w Siedlcach

Bank Żywności w Siedlcach apeluje o wsparcie Świątecznej Zbiórki Żywności 2022

2022-11-23 13:56

„Pomóż odmienić Święta Bożego Narodzenia potrzebującym i weź udział w naszej corocznej zbiórce” – apelują pracownicy Banku Żywności w Siedlcach. Już po raz 21. chcą pomóc ubogim rodzinom spędzić święta w godny sposób. Ten rok jest wyjątkowo trudny ze względu na stale rosnące ceny jedzenia i energii, a także wojnę w Ukrainie, więc coraz więcej osób potrzebuje takiej pomocy. Zbiórka odbędzie się 25 i 26 listopada w dużych sklepach w Siedlcach i regionie.

W piątek i sobotę 25 i 26 listopada w około 90 sklepach na terenie miasta Siedlce, a także gminy i powiatu siedleckiego oraz w okolicznych powiatach: garwolińskim, mińskim, sokołowskim, węgrowskim i łosickim będzie można znaleźć specjalne punkty zbiórki żywności. Będą one oznaczone plakatami Banku Żywności, koszami, przy których zachęcać do przekazywania produktów będą wolontariusze z ulotkami i naklejkami, zaopatrzeni w identyfikatory i kamizelki z logo Banku Żywności w Siedlcach w kolorze pomarańczowym. Przez te dwa dni zachęcamy wszystkich do przekazywania produktów spożywczych, najlepiej tych sypkich lub o długim terminie przydatności, takich jak: makarony, konserwy, olej, mąka, cukier, ryż, kasze, słodycze, dżemy, herbata, kakao – mówi Iwona Czarnocka, prezes Banku Żywności w Siedlcach.

Dla osób, które nie mają możliwości stacjonarnego wsparcia zbiórki w sklepach, podobnie jak w roku ubiegłym do 26 grudnia otwarta będzie zbiórka pieniężna online na stronie: https://zbiorkazywnosci.pl/. Z zebranych w ten sposób pieniędzy, zakupione zostaną produkty dla najbardziej potrzebujących. Wystarczy dołożyć swoją cegiełkę, by pomóc wielu osobom zmienić Święta na lepsze!

W Polsce 1,6 mln osób żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa. Żywność zebrana w sklepach i zakupiona dzięki wpłatom na stronie zbiorkazywnosci.pl, trafi do osób potrzebujących z terenu działania Banku Żywności w Siedlcach. Pomoże w tym sieć ponad 100 współpracujących ze sobą organizacji pomocowych z terenu miasta, gminy i powiatu Siedlce oraz okolicznych powiatów.

Sonda
Czy wspierasz zbiórki żywności?