Caritas Diecezji Siedleckiej zachęca do zakupu świec w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”

i

Autor: Caritas Diecezji Siedleckiej

Akcja charytatywna

Caritas Diecezji Siedleckiej zachęca do zakupu świec w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”

2023-12-05 7:47

Już po raz 30. wystartowała ogólnopolska akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, w którą tradycyjnie włącza się Caritas Diecezji Siedleckiej. W tym roku na okres Adwentu organizacja przygotowała ponad 64 tysiące świec. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na codzienne posiłki, ubrania, naukę, wakacje i rozwój zainteresowań potrzebujących dzieci, a także na wsparcie wigilii dla ubogich.

Świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” można już kupić w każdej parafii diecezji siedleckiej, a także w siedzibie organizacji i jej sklepach. W tym roku do wyboru jest kilka różnych rodzajów świec, w różnych cenach: mała (w cenie 10 zł), średnia (15 zł), duża (20 zł) oraz okolicznościowa (30 zł). W każdej rozprowadzającej je parafii pozostaną 2 zł ze sprzedaży każdej z nich, z przeznaczeniem na działania charytatywne, pozostała część trafi do Caritas Diecezji Siedleckiej, a 10 groszy – do Caritas Polska, na wybrany w tym roku cel.

Zapalona świeca na stole wigilijnym jest znakiem naszej solidarności z najbardziej potrzebującymi. Otrzymane środki przy rozprowadzaniu dają nam możliwość kontynuowania prowadzonych dzieł, począwszy od najmłodszych, aż do najstarszych – podkreśla ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Inną formą wsparcia akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” jest przelew bankowy – można przelać dowolną kwotą bezpośrednio na konto Caritas Diecezji Siedleckiej 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem „WDPD 2023”. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w sekretariacie Caritas Diecezji Siedleckiej, pod nr tel.: (25) 640-71-30.

Źródło: inf. CDS (AN)

Sonda
Czy w okresie przedświątecznym pomagasz potrzebującym?

QUIZ. POWIAT SIEDLECKI. W KTÓREJ GMINIE ZNAJDUJE SIĘ TA MIEJSCOWOŚĆ?

Pytanie 1 z 14
W której gminie znajduje się miejscowość Żebrak?