Działają już od 30 lat! Jubileusz Siedleckiego Klubu Turystyki Rowerowej „Doktorek”

i

Autor: fot. SKTR "Doktorek"

Relacja z imprezy

Działają już od 30 lat! Jubileusz Siedleckiego Klubu Turystyki Rowerowej „Doktorek” – fotorelacja

2023-10-02 22:26

Był jubileuszowy tort, uroczyste spotkanie i prelekcje poświęcone turystyce rowerowej na Mazowszu. Członkowie Siedleckiego Klubu Turystyki Rowerowej „Doktorek” uczcili 30-lecie swojej działalności. Podkreślają, że warto zainteresować się turystyką rowerową w regionie! Zapraszają wszystkie osoby, które są zainteresowane zwiedzaniem miasta i regionu na rowerze, do dołączenia do Klubu.

POSŁUCHAJ relacji audio z 30-lecia Siedleckiego Klubu Turystyki Rowerowej DOKTOREK:

Jubileuszowa impreza z okazji 30-lecia Siedleckiego Klubu Turystyki Rowerowej „Doktorek” odbyła się w sobotę, 30 września, w auli Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach. W wydarzeniu wzięli udział dawni i obecni członkowie Klubu, a także ich sympatycy i nowe osoby zainteresowane zwiedzaniem regionu na rowerze. Uczestnicy spotkania mogli wspólnie skosztować jubileuszowego tortu, obejrzeć ekspozycję publikacji poświęconych turystyce i wystawę zdjęć z rowerowych wycieczek "Doktorka", a także zobaczyć specjalnie na tę okazję przygotowaną część artystyczną w wykonaniu uczniów I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach, przygotowaną pod kierunkiem Magdaleny Ostas.

Podczas imprezy można było także wysłuchać kilku wykładów, których tematyka poświęcona była zarówno klubowej społeczności, jak i turystyce rowerowej na Mazowszu. Jarosław Głowacki opowiedział o historii klubu w prelekcji pt. „Siedlecki Klub Turystyki Rowerowej DOKTOREK i jego początki”. Anna Toczyska, wiceprezeska Klubu, w wykładzie „Zamki, dwory i pałace Mazowsza” przybliżyła zebranym odwiedzane przez klubowiczów miejsca i obiekty w regionie, które warto zobaczyć. Klubowicz Mirosław Chmielewski wspomniał „Miejsca związane z odzyskaniem niepodległości w okolicach Siedlec”. Prezes Klubu Radosław Wysocki w prelekcji „Turystyka rowerowa” opowiedział zaś o wyprawach krajoznawczych z punktu widzenia cyklisty.

Więcej o Klubie „Doktorek” i jubileuszu jego 30-lecia usłyszycie wkrótce w relacji dźwiękowej, którą po zmontowaniu zamieścimy nad tekstem artykułu.

Sonda
Czy w Polsce brakuje ścieżek rowerowych?