Z apelem o oszczędzanie wody wystąpiły gminy Kotuń oraz Wiśniew. Samorządy apelują aby nie wykorzystywać wody z wodociągów do intensywnego podlewania trawników czy ogrodów lub innych czynności powodujących zwiększenie zużycia wody.
Prognozy pogody na najbliższe dni nie są optymistyczne, w weekend na termometrach w Siedlcach i regionie może pojawić się nawet 35 st. C – oczywiście takie temperatury prognozowane są w cieniu. W najbliższych dniach nie są niestety zapowiadane opady deszczu.