Gminy apelują o oszczędzanie wody. Przed nami fala upałów!

Kolejne gminy z okolic Siedlec apelują o rozsądne korzystanie z wody z lokalnych wodociągów. Upalna pogoda i brak opadów sprawiają, że zasoby wody szybko się kurczą.

Oszczędzanie wody
Autor: Getty Images

Z apelem o oszczędzanie wody wystąpiły gminy Kotuń oraz Wiśniew. Samorządy apelują aby nie wykorzystywać wody z wodociągów do intensywnego podlewania trawników czy ogrodów lub innych czynności powodujących zwiększenie zużycia wody.

Prognozy pogody na najbliższe dni nie są optymistyczne, w weekend na termometrach w Siedlcach i regionie może pojawić się nawet 35 st. C – oczywiście takie temperatury prognozowane są w cieniu. W najbliższych dniach nie są niestety zapowiadane opady deszczu.

Gmina Kotuń
Autor: Gmina Kotuń/ Facebook