7 maja, odbyła się uroczysta Sesja Rady Powiatu w Siedlcach, na której zaprzysiężono nowo wybranych Radnych Powiatu Siedleckiego, dokonano wyborów przewodniczących i wiceprzewodniczących Rady Powiatu oraz władz powiatu.
Autor: Starostwo Powiatowe w Siedlcach/ Materiały prasowe
Funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu obecnej kadencji objął Bartłomiej Kurkus, natomiast wiceprzewodniczącymi zostali: Marek Gorzała oraz Jacek Izdebski.
Podczas sesji dokonano również wyboru władz powiatu. Starostą powiatu ponownie został Karol Tchórzewski, a wicestarostą nadal będzie Małgorzata Cepek. W skład zarządu weszli ponadto: Grzegorz Miezianko, Edward Kokoszka i Kazimierz Prochenka.