Kolejne inwestycje w gminie Korczew. Trwa przetarg na budowę trzech dróg

i

Autor: fot. pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Kolejne inwestycje w gminie Korczew. Trwa przetarg

2022-02-23 9:20

Mają być wygodne w użytkowaniu, bezpieczne i zapewnić dobry dojazd nad rzekę Bug mieszkańcom i turystom. W gminie Korczew zostaną wybudowane trzy drogi. Samorząd rozpoczął już starania o realizację inwestycji, na którą pozyskał ponad 9 mln 300 tys. zł dotacji z programu rządowego Polski Ład. Jutro (24 lutego) ma zakończyć przyjmowanie ofert w trwającym przetargu.

W ramach inwestycji zostanie wybudowana droga na odcinku od miejscowości Góry do przeprawy promowej w Bużyskach i przez tę miejscowość. Powstanie też droga asfaltowa pomiędzy miejscowościami Starczewice i Mogielnica, na odcinku, gdzie obecnie jest droga żwirowa. W ramach projektu przebudowana zostanie również trasa wiodąca do Józefina, przez Józefin i dalej, aż do miejscowości Knychówek.

– W sumie jest to ponad 9 km dróg i planujemy je wykonać w ramach otrzymanego dofinansowania z Polskiego Ładu w wysokości 9,3 mln zł. Chcemy, by była tam nawierzchnia bitumiczna, żeby zarówno mieszkańcy, jak i przybyli goście mogli swobodnie poruszać się i podziwiać naszą gminę i nasze tereny – mówi Sławomir Wasilczuk, wójt gminy Korczew. Jak dodaje, to bardzo potrzebna inwestycja, bo rejony nadbużańskie odwiedza z roku na rok coraz więcej turystów.

Na oferty od firm samorząd czeka do jutra, czyli do czwartku, 24 lutego włącznie. Prace nad realizacją zadania mają potrwać dwa lata i zakończyć się w 2023 roku.

Sonda
Znasz zwyczaj topienia Marzanny?