Lotnisko

i

Autor: pixabay.com Nigeria wstrzymuje wszystkie połączenia lotnicze

Koronawirus - chcieli uciec z kwarantanny samolotem!

2021-11-29 8:54

Holenderska żandarmeria wojskowa aresztowała małżeństwo, które uciekło z hotelu dla objętych kwarantanną podróżnych z Afryki Południowej, a następnie próbowało opuścić kraj przez lotnisko Schiphol w Amsterdamie - podaje w poniedziałek agencja Reutera.

Nie wiadomo, czy mieli Omikron

Jak przekazały służby, para została aresztowana w niedzielę wieczorem na pokładzie samolotu, tuż przed odlotem. W hotelu przebywali po wykryciu u nich zakażenia koronawirusem; nie wiadomo, czy chodzi o nowy wariant Omikron. Według dziennika "Het Parool" próbę ucieczki podjęli Portugalka i Hiszpan, którzy próbowali dostać się do Hiszpanii. Po aresztowaniu małżeństwo zostało przekazane organom służby zdrowia. Holenderski dziennik "De Telegraaf" informuje, że para może być oskarżona o naruszenie krajowych zasad kwarantanny.

W formie 24: nawyki, które pomogą schudnąć

Holandia drży przed koronawirusem

61 z 600 pasażerów piątkowych lotów z Johannesburga i Kapsztadu do Amsterdamu otrzymało pozytywny wynik testu na Covid-19, w tym para uciekinierów. Większość zakażonych skierowano na kwarantannę w hotelach, choć niektórym obywatelom holenderskim zezwolono na odbycie jej w domu. Władze przekazały, że przynajmniej 13 z 61 zainfekowanych pasażerów to nosiciele nowego wariantu Omikron. Od niedzieli w Holandii obowiązuje trzytygodniowy lockdown, wprowadzony w związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem.

Źródło: PAP