W 23 placówkach edukacyjnych w Siedlcach i powiecie siedleckim pojawiły się zakażenia koronawirusem

i

Autor: fot. pixabay.com

Koronawirus w szkołach. Jaka jest sytuacja w Siedlcach i powiecie siedleckim? [AUDIO]

2021-11-23 9:30

40 osób zakażonych i ponad 900 na kwarantannie – tak przedstawia się sytuacja epidemiologiczna w szkołach Siedlec i powiatu. Na terenie działania siedleckiego Sanepidu zakażenia koronawirusem wykryto ostatnio w 23 placówkach edukacyjnych.

Sytuacja na chwilę obecną nie jest optymistyczna i wydaje mi się, że jest rozwojowa (…) Ogółem, biorąc pod uwagę dane z terenu działania Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach, to na chwilę obecną (rano 23 listopada) w 23 placówkach oświatowo-wychowawczych są osoby, które są zakażone wirusem SARS CoV-2. Wśród tych osób są 22 osoby zakażone, od przedszkolaków po studentów, plus 18 osób z personelu. Ogółem, na terenie naszego działania objętych jest kwarantanną 841 przedszkolaków, uczniów i studentów oraz 98 osób z personelu – mówi Joanna Like, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Siedlcach.

W samym mieście Siedlce zakażenia koronawirusem zostały wykryte w trzech przedszkolach, pięciu szkołach podstawowych, trzech Zespołach Szkół Ponadgimnazjalnych, dwóch liceach, dwóch siedleckich uczelniach wyższych i w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Nie ma natomiast obecnie potwierdzonych zakażeń w żadnym ze żłobków.

Ogółem, na terenie miasta Siedlce aktualnie w 16 placówkach występują zakażenia wirusem SARS CoV-2. Zakażonych jest 18 uczniów i 12 pracowników. Na kwarantannie jest łącznie 595 uczniów i 75 osób z personelu (…) Na terenie powiatu siedleckiego ziemskiego mamy siedem placówek, w których są osoby zakażone, w tym czterech uczniów i sześć osób z personelu – informuje Joanna Like.

Ostatnio siedlecki Sanepid wystawia średnio ok. 30-40 opinii tygodniowo o konieczności zawieszenia zajęć stacjonarnych w danym oddziale szkolnym.

POSŁUCHAJ, jak wygląda(ła) sytuacja epidemiologiczna w placówkach edukacyjnych w Siedlcach i powiecie siedleckim 23 listopada 2021:
Sonda
Czy chorowałeś(aś) już na COVID-19?