KPS na własnej hali niepokonany. Siedlczanie zwyciężyli z Krakowem. ZOBACZ ZDJĘCIA

2024-10-28 13:21

W sobotę, 26 października KPS po raz kolejny rozegrał mecz na własnej hali. Przed siedlecką publicznością podopieczni Witolda Chwastyniaka pokonali AZS AGH Kraków 3:1.

Siedlczanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. W pierwszym secie pokonali akademików 25:14. Wszystko wskazywało na to, że będzie to krótki mecz. W drugiej partii Krakowianie jednak zaskoczyli gospodarzy. Choć KPS do końca seta zawzięcie walczył, musiał uznać wyższość rywala.

Kolejne dwie partie nie pozostawiły jednak złudzeń kto jest faworytem tego spotkania. W trzecim secie KPS dość szybko zbudował sobie przewagę. Przystanie 11:5 Kraków podjął walkę, jednak straty były za duże by je odrobić. Set zakończył się wynikiem 25:20. W ostatniej partii KPS poszedł za ciosem zwyciężając sześciopunktową przewagą. Ostatni punkt zdobył zdobył Markus Kosian zagrywką. MVP spotkania został Dawid Sokołowski.

KPS Siedlce – AZS AGH Kraków 3:1

(25:14, 27:29, 25:20, 25:19)

MVP: Dawid Sokołowski

KPS: Jakub Sadkowski, Jakub Czyżowski, Markus Kosian, Krzysztof Rykała, Rafał Prokopczuk (C), Dawid Sokołowski i Bartosz Tomczak oraz Michał Grabek, Jakub Wiśniewski.

Polska siatkówką stoi! Odpowiedzi na te pytania powinien znać każdy kibic [QUIZ]