Migranci zaszyli sobie usta

i

Autor: https://twitter.com/Oscarelblue Migranci zaszyli sobie usta

Meksyk: MIGRANCI ZSZYWAJĄ SOBIE USTA - to protest przeciwko władzom [WIDEO]

2022-02-16 8:19

Według lokalnych mediów grupa około dziesięciu migrantów zaszyła sobie usta we wtorek przed siedzibą Narodowego Instytutu Migracji w południowym Meksyku, żądając wydania dokumentów pozwalających im dotrzeć na północ kraju, do granicy z USA.

Migranci zaszyli usta na znak protestu - WIDEO

Migranci ci od tygodnia demonstrują w Tapachula, w stanie Chiapas (południe), aby uzyskać przepustki humanitarne umożliwiające im dotarcie do położonej dalej na północ granicy ze Stanami Zjednoczonymi. „Przypominam, że pozwolono nam przybyć do Monterrey (na północy), a następnie przejść do granicy. Ale wyznaczyli mi termin na otrzymanie dokumentów za trzy lub cztery miesiące i nie mam pieniędzy, aby czekać tak długo” – wyjaśnił prasie wenezuelczyk Rafael Hernández, który wraz z innymi migrantami z Haiti i Kuby domaga się wydania przepustki. Według aktywistki Irineo Mújica, która towarzyszy tej demonstracji, władze migracyjne „nie reagują” i „nie robią nic, aby rozwiązać problemy związane z uregulowaniem spraw migrantów”. Najbardziej zdesperowani w akcie protestu zaszyli sobie usta. Wideo poniżej.

Kryzys migracyjny w Meksyku

Dziesiątki migrantów, głównie z Ameryki Środkowej, przemierzają Meksyk w poszukiwaniu azylu w Stanach Zjednoczonych, uciekając przed przemocą lub biedą w swoich krajach. Władze meksykańskie zaostrzają kontrole, informuje AFP, próbując powstrzymać ten migracyjny napływ, który nasilił się od czasu wyboru demokraty Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Źródło: PAP

Największe skandale igrzysk olimpijskich