Niestety, wciąż nie wszyscy pamiętają o tym, że korzystając z uroków terenów leśnych, należy zachować się kulturalnie i po sobie posprzątać...

i

Autor: Monika Półbratek Niestety, wciąż nie wszyscy pamiętają o tym, że korzystając z uroków terenów leśnych, należy zachować się kulturalnie i po sobie posprzątać...

Mężczyzna został pobity i opluty, gdy zwrócił uwagę osobom zaśmiecającym las!

2021-04-22 11:16

We wtorek, 20 kwietnia, pracownik Zakładu Usług Leśnych odbierał śmieci zebrane na terenie uroczyska Mościbrody, znajdującego się w oddziale 149. Leśnictwa Stok Wiśniewski. Nagle zauważył w okolicy kobietę i dwóch mężczyzn, którzy wyrzucali do lasu drobne odpadki ze stojącego obok samochodu. Natychmiast zareagował, prosząc o pozbieranie śmieci. Niestety, osoby te wykazały się wobec niego dużą agresją.

Chciałbym poinformować, że przedwczoraj, pracownik zakładu, który odbierał zebrane przez nas odpady, został pobity i opluty przez trzy osoby, które samochodem przyjechały do lasu i wyrzucały tam śmieci. Kiedy zwrócił im uwagę, że nie powinni tego robić i muszą zabrać to, co przywieźli, ze sobą, to został dwukrotnie uderzony w twarz, a także opluty przez panią, która towarzyszyła mężczyznom. Sprawę oczywiście skierowaliśmy na policję – opowiada Jerzy Osiak, nadleśniczy Nadleśnictwa Siedlce.

Ostatecznie, śmiecące towarzystwo zabrało ze sobą odpady, które wcześniej rozrzuciło w lesie. Sprawa wstrząsnęła jednak pracownikami całego nadleśnictwa.

– Po prostu nie mogę tego zrozumieć... Jak można było, przywożąc śmieci do lasu, jeszcze pobić kogoś, kto zwrócił tym ludziom uwagę, że nie powinni tego robić! – dodaje z dezaprobatą Jerzy Osiak.

Na szczęście, poszkodowany mężczyzna zapamiętał rejestrację samochodu, należącego do osób, przez które został poturbowany. Sprawę będzie wyjaśniać policja.

ZOBACZ FILM: siedleccy harcerze sprzątają las w ramach akcji "Czuwam dla Ziemi"
Sonda
Czy kiedykolwiek dzwoniłeś pod numer alarmowy?