Wkrótce siedlecki park miejski zyska nowe oblicze!

i

Autor: Monika Półbratek Wkrótce siedlecki park miejski zyska nowe oblicze!

Miasto Siedlce finalizuje umowę o dofinansowanie unijne inwestycji w parku miejskim

2021-03-25 17:06

Pracownicy siedleckiego magistratu otrzymali umowę o dofinansowanie z Unii Europejskiej rewaloryzacji parku miejskiego Aleksandria. Dziś (25 marca) rada miasta zaakceptowała podczas sesji kolejne zmiany w wieloletniej prognozie finansowej Siedlec, co umożliwiło m. in. podpisanie tej umowy i otrzymanie dotacji na realizację inwestycji. Dofinansowanie będzie wynosiło ponad 8 mln zł.

– Dzisiaj otrzymałem informację, że otrzymaliśmy umowę z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na otrzymanie 8 mln i blisko 400 tys. zł na rewaloryzację parku Aleksandria. Bardzo się cieszę. Przystępujemy już teraz kompleksowo do rewitalizacji parku. Myślę że wszyscy mieszkańcy będą zadowoleni, bo w bardzo krótkim czasie diametralnie zmieni się nasz park. Jestem przekonany, że będzie to taka perełka, gdzie wszyscy z przyjemnością będą chcieli przebywać – mówi prezydent Andrzej Sitnik.

Radni miejscy oraz urzędnicy, którzy pracowali nad umową, podziękowali podczas sesji poprzednim władzom miasta i wszystkim pozostałym osobom, które w ciągu kilku ostatnich lat były zaangażowane w pracę nad projektem rewaloryzacji parku.

Na umowie muszą jeszcze zostać zebrane wszystkie podpisy i pieczątki. Jutro (26 marca) zostanie wysłana do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jak informuje prezydent, inwestycja będzie niezwłocznie realizowana. Na pierwsze przetargi Urząd Miasta Siedlce ma 60 dni.

Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Pierwszy rok pandemii koronawirusa w Siedlcach