Wypadek

Na DK2 w miejscowości Polaki przewrócił się autokar przewożący pasażerów. Są duże utrudnienia w ruchu

2024-04-24 8:00

Białoruski autokar, którym podróżowało 15 osób, z niewiadomych przyczyn wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu zdarzenia pracuje straż pożarna i policja. Droga krajowa nr 2 w rejonie miejscowości Polaki w gminie Kotuń jest zablokowana. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.

Dzisiaj po godz. 6.00 na drodze krajowej nr 2 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem białoruskiego autobusu. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że na łuku drogi kierowca z nieznanych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Pięć osób z obrażeniami ciała niezagrażającymi życiu zostało przewiezionych do szpitala – poinformowała nas kom. Ewelina Radomyska z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Na miejscu zdarzenia, w miejscowości Polaki na terenie gminy Kotuń, działają służby ratownicze i policja. Ruch odbywa się wahadłowo.

– W autokarze podróżowało około piętnastu osób, na szczęście okazało się, że tylko kilka z nich odniosło niewielkie obrażenia. Pracuje tam siedem zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policjanci. My ze swojej strony podstawiliśmy na miejsce także busik dla pasażerów autobusu, żeby mogli się tam schować i ogrzać na czas prowadzonych działań, bo pogoda jest niesprzyjająca, jest zimno i pada deszcz – mówi mł. bryg. Paweł Kulicki z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach.

Utrudnienia w ruchu pojazdów na DK2 w rejonie miejscowości Polaki potrwają do kilku godzin.

QUIZ. POWIAT SIEDLECKI. W KTÓREJ GMINIE ZNAJDUJE SIĘ TA MIEJSCOWOŚĆ?

Pytanie 1 z 14
W której gminie znajduje się miejscowość Żebrak?