Nagrody w konkursie „Ambasador Wschodu” – przyznane!

i

Autor: fot. Biuro prasowe Ambasadora Wschodu

Nagrody w konkursie „Ambasador Wschodu” – przyznane! [FOTO GALERIA]

2022-11-28 11:27

Po raz kolejny wyróżnienie „Ambasador Wschodu” otrzymały osoby, podmioty i instytucje, działające na terenie wschodniej Polski i na jej pograniczu. Laureatów konkursu można było poznać w ostatni weekend, 26 listopada 2022 roku, podczas gali na zamku w Janowie Podlaskim. W tym roku, swoich kandydatów do nagrody mogli zgłaszać wszyscy mieszkańcy wschodniej Polski, w tym oczywiście także siedlczanie.

„Ambasador Wschodu” – to przyznawane na wschodzie Polski wyróżnienie, które od 2013 roku ma na celu uhonorowanie osób, podmiotów, instytucji i samorządów zasłużonych w swojej działalności na rzecz rozwoju kultury tej części kraju, które w sposób wyjątkowy i godny reprezentują potencjał społeczny, gospodarczy, naukowy i kulturalny tego regionu. W tym roku, po raz pierwszy w długoletniej historii konkursu, swoich kandydatów do nagrody mogli zgłaszać mieszkańcy Podlasia, Lubelszczyzny i Mazowsza. Jury uwzględniło ich zgłoszenia.

– Podczas uroczystej Gali na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim statuetki Ambasadorów Wschodu 2021 wręczono 7 laureatom w dziedzinach: turystyka, przedsiębiorczość, samorządność, projekt, społecznie odpowiedzialny, kultura i sztuka oraz marka. Ponadto przyznano jeden tytuł honorowy, jedno wyróżnienie oraz jedną nagrodę specjalną. Najwięcej tegorocznych laureatów pochodzi lub jest związanych z woj. podlaskim i podkarpackim. Zgłoszenia oceniało 14 osób – przedstawicieli nauki, kultury, sztuki, mediów, samorządu oraz organizacji i inicjatyw społecznych. Kapituła Konkursu wzięła pod uwagę kandydatów nominowanych społecznie – informuje Izabela Sałamacha, członkini kapituły konkursu Ambasador Wschodu.

Najwięcej wyróżnień w tegorocznym konkursie Ambasador Wschodu otrzymali reprezentanci województw podlaskiego i podkarpackiego – po trzy, a województwo lubelskie – jedno. Po raz kolejny w dziedzinie „społecznie odpowiedzialny” przyznano tytuł zbiorowo. Ze względu na zaangażowanie wielu podmiotów i prywatnych osób w pomoc Ukrainie, Kapituła Konkursu postanowiła nie nagradzać i nie wymieniać żadnej konkretnej organizacji, firmy ani osób indywidualnych, ale docenić je wszystkie.

Ambasadorzy Wschodu w edycji 2021:

  • Projekt – Arkadiusz Andrejkow za projekt "Cichy memoriał" (woj. Podkarpackie),
  • Projekt (wyróżnienie) – Monika Trypuz za projekt "Atencja" (woj. Lubelskie),
  • Turystyka – Tatarska Jurta (woj. Podlaskie),
  • Samorządność – Krzysztof Zapała, wójt Gminy Olszanica i Robert Petka, wice-wójt Gminy Olszanica (woj. Podkarpackie),
  • Przedsiębiorczość – Augustowska Miodosytnia (woj. Podlaskie),
  • Społecznie odpowiedzialny – wszystkie osoby, organizacje, firmy i instytucje zaangażowane w pomoc Ukrainie,
  • Kultura i sztuka – Karolina Cicha (woj. Podlaskie),
  • Marka – ML System (woj. Podkarpackie),
  • Nagrodę specjalną otrzymał Andrzej Bieńkowski,
  • Tytuł Honorowego Ambasador Wschodu otrzymał Andrzej Stasiuk.

Organizatorzy konkursu "Ambasador Wschodu" już teraz zachęcają mieszkańców Siedlec i okolic, by pamiętali o wydarzeniu za rok i nie wahali się zgłaszać swoich kandydatów do wyróżnienia w konkursie.

Sonda
Czy lubisz brać udział w konkurach?