Pogoń Siedlce

Autor: Rafał Wysocki/ MKP Pogoń Siedlce

Nieudany debiut trenera Adama Noconia. Pogoń Siedlce przegrała z Wisłą Kraków!

2024-10-07 12:39

Pogoń Siedlce pod wodzą nowego trenera Adama Noconia mierzyła się z Wisłą Kraków, początek meczu był obiecujący, ale to krakowianie cieszyli się z wygranej. Siedlecki zespół w tym sezonie jeszcze nie wygrał przed własną publicznością.

Przed spotkaniem z Wisłą na płycie boiska odbyła się miła uroczystość. Z okazji 80-lecia Pogoni życzenia oraz pamiątkowy obraz na ręce prezesa Łukasza Jarkowskiego i skarbnika Roberta Wicenciaka przekazali prezydent Siedlec Tomasz Hapunowicz oraz przewodniczący Rady Miasta Robert Chojecki.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla biało-niebieskich. W 7 minucie w polu karnym faulowany był Robert Majewski i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do rzutu karnego podszedł Lukáš Hrnčiar, ale jego intencje wyczuł Patryk Letkiewicz. W dalszej części akcji ostatecznie siedlczanie zdołali umieścić piłkę w siatce za sprawą trafienia Karola Podlińskiego. Z biegiem czasu Wisła zaczęła dominować na boisku. Efektem tego było wyrównujące trafienie w 26 minucie. Po przerwie wiślacy jeszcze dwa razy trafili do bramki Pogoni i wygrali w Siedlcach 3:1.

W najbliższy weekend mamy przerwę w rozgrywkach ligowych. W tym czasie siedleccy piłkarze rozegrają mecz sparingowy ze Zniczem Pruszków.

Betclic I liga, 12 kolejka

Pogoń Siedlce – Wisła Kraków 1:3 (1:1)

Bramki: Karol Podliński 7 – Rafał Mikulec 26, 52, Ángel Rodado 59

Znani ludzie urodzeni w Siedlcach. Sprawdź co o nich wiesz - rozwiąż QUIZ!

Artur Boruc to piłkarz urodzony w Siedlcach. W którym klubie grał w przeszłości bramkarz?