- Najpierw sfrezujemy nawierzchnię, a następnie ułożymy warstwę ścieralną oraz namalujemy oznakowanie poziome. Pierwszy etap prac obejmie pasy awaryjny i prawy. Po ich zakończeniu wykonawca przeniesie się na lewy pas ruchu. Aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców, prace na łącznicach węzłów Garwolin Zachód i Garwolin Południe planujemy wykonać w godzinach nocnych. Prace wykona Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych Grójec informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Prawie 19 lat w użytkowaniu
Ekspresowa obwodnica Garwolina została oddana do ruchu w 2007 r. Odciążyła miasto od ruchu tranzytowego, a kierowcom podążającym na Lubelszczyznę czy w kierunku stolicy skróciła czas podróży. Natężenie ruchu sięga nawet 40 tys. pojazdów na dobę.
- Aby zapewnić dłuższe „życie” tej trasy, musimy przeprowadzi standardowe zabiegi utrzymaniowe, które obejmują m.in. wymianę warstwy ścieralnej nawierzchni - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.