Nagroda dla Miasta Siedlce
Wyróżnienie przyznane przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) to dowód na to, że Urząd Miasta Siedlce jest jednym z liderów nowoczesnej e-administracji w Polsce. Obok Siedlec doceniono jedynie cztery inne samorządy: m.st. Warszawę, Kraków, Białystok oraz Gminę Radziejów.
Przykład dobrych praktyk dla całego kraju
System EZD RP, stworzony przez NASK i rozwijany we współpracy z resortem cyfryzacji, to kluczowe narzędzie usprawniające obieg dokumentów i procedury administracyjne. Laureaci zostali wyłonieni jako instytucje, które mogą stanowić wzór i przykład dobrych praktyk dla innych urzędów w Polsce. Jak podkreślają organizatorzy, Urząd Miasta Siedlce został doceniony za:
- skuteczność i dynamikę w przeprowadzeniu całego procesu wdrożeniowego,
- wzorową organizację pracy i sprawne zarządzanie zmianą wewnątrz instytucji,
- osiągnięcie pełnej gotowości operacyjnej systemu, co przekłada się na szybszą i bezpieczniejszą obsługę mieszkańców.
Władzom miasta Siedlce i pracownikom magistratu serdecznie gratulujemy!
Źródło: inf. pras. UMS