Od 20 marca utrudnienia związane z rozbudową ulicy Cmentarnej w Siedlcach!

i

Autor: Monika Półbratek

Roboty drogowe

Od 20 marca utrudnienia związane z rozbudową ulicy Cmentarnej w Siedlcach!

2024-03-19 10:56

W środę 20 marca ok. godz. 6.00 nastąpi zamknięcie odcinka ulicy Cmentarnej od skrzyżowania z Wojskową do skrzyżowania z ul. Księdza Jana Niedziałka, włącznie z tym skrzyżowaniem. Rozpocznie się tam realizacja pierwszego etapu prac związanych z przebudową Cmentarnej. Utrudnienia potrwają kilka miesięcy. W wakacje prace przeniosą się w rejon skrzyżowania ulic Cmentarnej i Wojskowej, gdzie powstanie nowe rondo.

Jak informuje Urząd Miasta Siedlce, od 20 marca trwać będą roboty budowlane w ramach inwestycji pod nazwą „Rozbudowa ulicy Cmentarnej w Siedlcach, odcinek od ul. Jana Niedziałka do ul. Wojskowej”. Jest to pierwszy etap prac zaplanowanych w tym rejonie miasta. W czasie ich realizacji ulica Wojskowa w obu kierunkach oraz skrzyżowanie Wojskowej i Cmentarnej będą przejezdne. Na razie zamknięty dla ruchu będzie tylko fragment ulicy Cmentarnej i jej skrzyżowanie z ul. Księdza Jana Niedziałka (koło katedry).

Od 20 marca utrudnienia związane z rozbudową ulicy Cmentarnej w Siedlcach!

i

Autor: Urząd Miasta Siedlce

– W ramach tej inwestycji będą prowadzone prace takie jak budowa ronda na skrzyżowaniu Cmentarnej i Wojskowej, ale te roboty są przewidziane dopiero na wakacje, by jak najmniej utrudnić ruch mieszkańcom. Natomiast teraz na ulicy Cmentarnej na odcinku od Wojskowej do Niedziałka będą wykonane kanalizacje deszczowe, które są tak zaprojektowane, żeby odprowadziły dość dużo wody z tego rejonu. Dodatkowo wymieniona zostanie tam nawierzchnia, powstaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie – informuje Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta Siedlce.

Realizowana w rejonie ul. Cmentarnej inwestycja jest dofinansowana z programu rządowego. Całkowity koszt zadania to ponad 3 mln 543 tys. zł, z czego 70 procent (ponad 2 mln 281 tys. zł) ma pokryć dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Drugi etap prac zostanie wykonany latem. Wszystkie roboty w rejonie ulicy Cmentarnej mają zostać wykonane w ciągu dziewięciu miesięcy od dnia podpisania umowy (21 listopada 2023 roku). Najprawdopodobniej potrwają do końca wakacji.

ROZWIĄŻ QUIZ: zgadnij jakie to mazowieckie miasto na podstawie trzech haseł!

Pytanie 1 z 10
Miasto wielu kultur i religii, Rynek Mariacki, lustro Twardowskiego