Omikron

i

Autor: pixabay.com Omikron

Omikron w Polsce - wykrytych kilkadziesiąt przypadków. Kraska: "z godziny na godzinę, będzie przybywało zakażeń"

2022-01-04 9:03

W krajach Europy Zachodniej wariant omikron praktycznie dominuje, w Polsce mamy 72 przypadki tego wariantu. Widać więc, że także w naszym kraju, z godziny na godzinę, będzie przybywało zakażeń omikronem - powiedział w TV Republika wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Omikron zaczyna dominować w Europie

"Wariant omikron zdecydowanie łatwiej, niż delta, przenosi się z człowieka na człowieka" - przypomniał Kraska. Jak dodał, "łatwiej zakażamy się omikronem i to powoduje, że z populacji wariant delta będzie znikał". "W krajach Europy Zachodniej już praktycznie dominuje wariant omikron (...) W innej stacji mówiłem dziś niedawno, że mamy potwierdzone 65 przypadków omikrona, ale przed chwilą dostałam kolejną informację, że już mamy 72 przypadki tego wariantu w naszym kraju" - poinformował Kraska.

Poradnik Zdrowie: zaburzenia snu

"Widzimy więc, że także w naszym kraju, z godziny na godzinę, będzie przybywało (zakażeń) tego nowego wariantu" - zauważył. "Jesteśmy przygotowani, aby także nasza ochrona dała radę, by zwiększyć liczbę łóżek, abyśmy mogli przyjąć wszystkich pacjentów, którzy będą wymagali hospitalizacji w czasie zakażenia tym nowym wariantem" - zapewnił wiceminister.

Źródło: PAP