Otwarcie Sezonu Turystycznego 2023 na Mazowszu we Dworze Mościbrody!

i

Autor: fot. Monika Półbratek

Rozpoczynamy Mazo Czas!

Otwarcie Sezonu Turystycznego 2023 na Mazowszu we Dworze Mościbrody! [FOTO, AUDIO]

2023-05-25 21:57

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna zainaugurowała tegoroczny sezon podróżniczy na wschodzie Mazowsza, we Dworze Mościbrody! Przedstawiciele MROT-u, samorządu województwa mazowieckiego i lokalnych instytucji kultury opowiedzieli tam o atrakcjach regionu. Zachęcają do odkrywania uroków Mazowsza i zwiedzania go latem, przy wykorzystaniu nowego przewodnika „Industrialne Mazowsze” i strony www.mazowsze.travel.

POSŁUCHAJ, co warto zwiedzić na Mazowszu i co warto wiedzieć o turystyce w województwie mazowieckim:

Jak przekonuje Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Mazowsze jest piękne, ciekawe i różnorodne. To idealne miejsce do aktywnych wycieczek pieszych, rowerowych, wodnych czy kajakowych oraz odpoczynku w rytmie slow. Pełne wspaniałych regionalnych potraw, z bogatą i zróżnicowaną ofertą noclegową. Bogate w muzea, zamki, skanseny oraz wciągające legendy. Mazowsze jest dla każdego, ponieważ tutaj wszyscy znajdą coś dla siebie. W Dworze Mościbrody, kilkanaście kilometrów od Siedlec, MROT oficjalnie otworzył sezon turystyczny na Mazowszu, zachęcając mieszkańców regionu do zwiedzania województwa mazowieckiego!

– Siedlce, choć niewielkie, mają wiele ciekawego do zaoferowania – mówi Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego. – Magnesem, który przyciąga do nas wielbicieli sztuki, z pewnością jest Ekstaza św. Franciszka pędzla El Greca. Znajdziemy je w Muzeum Diecezjalnym. W okolicy na pewno warto odwiedzić Zamek w Liwie, Pałac w Partykozach czy Pałac Kuczyńskich w Korczewie.

Badania dotyczące ruchu turystycznego w województwie mazowieckim potwierdzają, że po 2019 roku liczba osób odwiedzających nasz regon stale rośnie. W poprzednim roku wynik zbliżył się do najwyższych w ostatnich latach. W tym roku MROT liczy na turystyczny rekord.

Poniżej lista dziesięciu najpopularniejszych atrakcji turystycznych oraz najchętniej odwiedzanych miejscowości na Mazowszu:

po 2019 roku liczba osób odwiedzających nasz regon stale rośnie

i

Autor: fot. MROT

We Dworze Mościbrody MROT zaprezentował najnowszy spot, który w tym roku będzie promował województwo mazowieckie, przewodnik „Industrialne Mazowsze” oraz nowy portal turystyczny www.mazowsze.travel.

po 2019 roku liczba osób odwiedzających nasz regon stale rośnie

i

Autor: fot. MROT

– Ten sezon turystyczny zaczynamy premierą dwóch naszych projektów – informuje Izabela Stelmańska, prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. – Przede wszystkim udostępniamy użytkownikom nowy serwis turystyczny www.mazowsze.travel. Oddajemy też w ręce użytkowników papierową i cyfrową wersję naszego najnowszego przewodnika „Industrialne Mazowsze”, w którym opisujemy Mazowsze mniej oczywiste.

Wszystkich uczestników wydarzenia zachwyciło piękno, wspaniała natura i wszechogarniająca cisza panująca na terenie Dworu Mościbrody. To miejsce zapewnia nie tylko maksymalny odpoczynek. Dwór Mościbrody słynie z pysznej kuchni i ciekawych atrakcji:

– Naszym największym wydarzeniem cyklicznym jest Festiwal Muzyki Tanecznej w Mościbrodach – 15 sierpnia. Organizujemy go już po raz 11. Jest to piknik rodzinny z muzyką taneczną i atrakcjami dla dzieci, na który już teraz serdecznie zapraszam – mówi Małgorzata Borkowska, Prezes Zarządu Dworu Mościbrody.

W spotkaniu na terenie Dworu Mościbrody wzięło udział wielu przedstawicieli lokalnych instytucji kultury, prezentując ciekawe atrakcje, którymi przyciągną turystów w tym sezonie. Jak zapewniają, to będzie rok pełen niesamowitych wydarzeń kulturalnych i nie tylko:

– Rok 2023 jest dla zamku bardzo ważny – w tym roku obchodzimy 60-lecie działalności Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. W sezonie letnim przygotowaliśmy dla naszych gości różnorodne atrakcje. Zapraszamy na ekscytującą przygodę i do zobaczenia w Liwie – zachęca Eliza Czapska, Dyrektor Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie.

Jak podkreśla Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Region Siedlecki udowadnia swoim przygotowaniem do sezonu turystycznego i ofertą, że w tym roku może pobić rekord w liczbie turystów, którzy przyjadą korzystać z jego możliwości. Inspiracji do podróży po Mazowszu dostarczają ModaNaMazowsze.pl oraz Mazowsze.Travel.

Sonda
Czy lubisz podróże?