sport

Pogoń Siedlce ambitnie wałczyła, ale uległa Arce

2024-10-21 7:40

Pogoń Siedlce przegrała 1:2 wyjazdowe spotkanie z Arką Gdynia.

Pogoniści zaczęli mecz bez respektu dla faworyzowanego rywala. Drużyna Adama Noconia nie miała problemów z utrzymaniem się przy piłce na połowie gospodarzy. Arka pierwszą klarowną okazję stworzyła w 10 minucie i od razu ją wykorzystała. Po centrze Marka Navarro z rzutu rożnego celną główką popisał się Dawid Gojny. W 23 minucie Mateusz Pruchniewski nie zdołał wypiąstkować piłki po zblokowanym strzale, do bezpańskiej futbolówki dopadł Szymon Sobczak i trafił do pustej bramki. W 29 minucie golkiper Pogoni dobrze interweniował po dwójkowej akcji João Oliveira z Karolem Czubakiem i strzale najlepszego strzelca Arki. Dziesięć minut później Cezary Demianiuk główkował nad poprzeczką po centrze Damiana Szuprytowskiego z prawej strony. W końcówce pierwszej połowy Pruchniewski złapał piłkę po sytuacyjnym uderzeniu João Oliveiry. Do przerwy było 2:0 dla Arki.

Do drugiej połowy Pogoń przystąpiła bez roszad w składzie. W 51 minucie mogło za to dojść do zmiany wyniku, lecz Damian Węglarz zdołał utrzymać w rękach piłkę po strzale Roberta Majewskiego. Defensor Pogoni strącił futbolówkę po dośrodkowaniu Szuprytowskiego z rzutu wolnego. Siedlczanie w kolejnych minutach nie ustawali w poszukiwaniu kontaktowej bramki. W 70 minucie dała o sobie znać ofensywa Arki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale Czubaka biało-niebieskich od utraty trzeciej bramki uratował Dawid Burka. Pogoń odpowiedziała w znakomity sposób. Po dalekim podaniu Jakuba Siniora staranowany w szesnastce gospodarzy został Demianiuk. Sędzia słusznie wskazał na wapno, a jedenastkę wykorzystał Karol Podliński. W 77 minucie Sobczak w szybkim ataku podał do Kacpra Skóry, który oddał strzał. Uderzenie rezerwowego Arki zostało zastopowane przez ofiarnie interweniującego Burkę. W końcówce Pogoniści robili co mogli, ale nie zdołali po raz drugi znaleźć sposobu na gdyńską defensywę. W 90+5 minucie piłkę meczową miał na nodze Demianiuk, jednak po przedłużeniu Podlińskiego kropnął w Damiana Węglarza. Arka wygrała 2:1.

W sobotę (26 października) o 20:00 Pogoń zagra u siebie z Górnikiem Łęczna.