Pogoń Siedlce awansowała do 1 ligi

Autor: MKP Pogoń Siedlce

Pogoń Siedlce znowu zagra w I lidze. Będzie feta z kibicami!

2024-05-27 8:38

W meczu ostatniej kolejki II ligi Pogoń Siedlce wygrała w Puławach z Wisłą 3:0 i tym samym zapewniła sobie awans do wyższej ligi.

Prowadzenie Pogonistom w 21 minucie dał Lukáš Hrnčiar, wykorzystując dośrodkowanie Meika Karwota. Od 35 minuty Wisła musiała grać w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę za faul na Przemysławie Misiaku obejrzał Radosław Seweryś. Do przerwy więcej goli nie padło.

10 minut po zmianie stron biało-niebiescy podwyższyli prowadzenie. Ponownie w roli asystenta spełnił się Karwot, który obsłużył Misiaka. W 78 minucie Pogoniści po raz trzeci skarcili rywala. Hattricka w asystach zaliczył w tym meczu Karwot, a do bramki trafił Mateusz Majewski.

Po zwycięstwie z Wisłą i dzięki porażce Kotwicy z Sandecją, Pogoń w ostatecznej tabeli II ligi zajęła 1 miejsce premiowane awansem. Drugie miejsce przypadło Pogoni w klasyfikacji Pro Junior System, za co również przewidziana jest premia finansowa.

W rundzie wstępnej Pucharu Polski siedlczanie zmierzą się 7 sierpnia u siebie z Lechem II Poznań.

W poniedziałek (27 maja) o 19.44 w Siedlcach zaplanowano wspólną fetę z okazji awansu. Pod Urzędem Miasta spotkają się zawodnicy, sztab szkoleniowy, władze miasta oraz oczywiście kibice!

Pogoń wywalczyła awans

Znani ludzie urodzeni w Siedlcach. Sprawdź co o nich wiesz - rozwiąż QUIZ!

Artur Boruc to piłkarz urodzony w Siedlcach. W którym klubie grał w przeszłości bramkarz?