Prawie 121 mln zł na inwestycje w ramach Polskiego Ładu w powiecie siedleckim

i

Autor: fot. Monika Półbratek

Prawie 121 mln zł na inwestycje w ramach Polskiego Ładu w powiecie siedleckim [AUDIO, FOTO]

2022-06-06 11:22

Pieniądze z Polskiego Ładu rozdane. Przedstawiciele gmin, leżących na terenie powiatu siedleckiego, otrzymali dziś w Starostwie Powiatowym w Siedlcach symboliczne czeki od reprezentantów władz rządowych. Łącznie na realizację różnych zadań w samorządach na terenie całego powiatu zostanie rozdysponowanych blisko 121 mln zł.

POSŁUCHAJ, jakie inwestycje dofinansowane z Polskiego Ładu zostaną wykonane w gminach powiatu siedleckiego:

– Nasz region, powiat siedlecki, pięknieje z każdym dniem, a lokalni samorządowcy bardzo dbają o swoje gminy. Wszystkie gminy znajdują się w powiecie, więc każda inwestycja zrealizowana na terenie takiego samorządu, który coś otrzymał, ubogaca także powiat. A chcę również podkreślić, że wszystkie gminy powiatu siedleckiego otrzymały łącznie prawie 121 mln zł, więc jest to duży zastrzyk gotówki i na pewno wiele się tu zmieni na lepsze – mówi Karol Tchórzewski, starosta siedlecki.

Przed wręczeniem symbolicznych czeków, przedstawiciele władz rządowych – senator Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, a także posłowie na Sejm RP Krzysztof Tchórzewski i Daniel Milewski – podkreślali, że to dopiero drugie rozdanie środków z Polskiego Ładu. Zapewniali, że w kolejnych trzech lub czterech planowanych rozdaniach lokalne samorządy również będą mogły liczyć na wsparcie.

– To jest naprawdę ważne, abyśmy przekazywali do naszych małych ojczyzn te środki, aby te pieniądze trafiały tam, gdzie są potrzebne. Te potrzeby są oczywiście duże, my staramy się je na bieżąco realizować. Wiemy, że na pewno przed nami jeszcze bardzo wiele różnych zadań, ale cieszę się, że akurat w tej edycji Polskiego Ładu tak duże pieniądze trafiły do powiatu siedleckiego – mówił senator Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

Większość realizowanych w lokalnych gminach inwestycji będzie dotyczyła budowy lub modernizacji dróg, instalacji kanalizacyjnych i obiektów użyteczności publicznej. Samorządy będą musiały do nich dołożyć jedynie 5-10 procent wkładu własnego.

Sonda
Czy Polski Ład póki co się sprawdza?