Relacja z Pikniku Wędkarskiego z okazji Dnia Dziecka nad siedleckim zalewem

i

Autor: fot. Monika Półbratek Najmłodsi zwycięzcy zawodów wędkarskich w 2023 roku

Młodzi wędkarze w akcji

Relacja z Pikniku Wędkarskiego z okazji Dnia Dziecka nad siedleckim zalewem [FOTO, AUDIO]

2023-06-01 12:10

Dzień Dziecka uczcili rodzinnym piknikiem wędkarskim! Tradycyjnie już, siedlecka młodzież uczestniczyła w spławikowych zawodach nad zalewem Muchawka. Wydarzenie, jak co roku, zorganizowały lokalne koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Siedlcach. W zawodach rywalizowało ok. 120 uczestników. Najmłodsi mieli 3-4 lata, najstarsi 14 lat. Zobaczcie nasze zdjęcia i listę zwycięzców!

POSŁUCHAJ krótkiej relacji z Zawodów i Pikniku Wędkarskiego z okazji Dnia Dziecka nad zalewem w Siedlcach w 2023 roku:

Impreza jest wspaniała! Ważne, że potrafimy te dzieci przyciągnąć nad wodę. Spędzają mniej czasu przed komputerem, a więcej z rodzinami. Są tutaj z nimi babcie, dziadkowie i rodzice. Jestem niezwykle wdzięczny organizatorom, kolegom wędkarzom, którzy poświęcili swój czas, a także sponsorom, którzy uświetnili tę imprezę. Dzięki nim, każdy uczestnik otrzymał dziś jakiś upominek, więc wszyscy są zwycięzcami, a dla nas jest to bardzo ważne – powiedział nam Mirosław Jarosławski, prezes zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego w Siedlcach.

Jak informuje Bartosz Mikulski, prezes Koła nr 48 PZW w Siedlcach, w tegorocznych spławikowych zawodach wędkarskich nad zalewem Muchawka w Siedlcach wystartowało łącznie 117 dzieci, w tym 26 dzieci do 6 lat, 42 dzieci w wieku od 7 do 10 lat i 49 młodych osób w wieku 11-14 lat. Złowiono łącznie 30,2 kg ryb, wszystkie zostały wypuszczone z powrotem do wody. Zawody zakończył Wędkarski Piknik Rodzinny w Cichej Stanicy, czyli wspólne grillowanie, połączone z oficjalnym ogłoszeniem wyników zawodów.

Wyniki zawodów wędkarskich nad zalewem w 2023 roku:

Kategoria do 6 lat:

 1. Paweł Boruc,
 2. Laura Krasnodębska,
 3. Olaf Ługowski,
 4. Krzysztof Wawrzeńczyk,
 5. Bartłomiej Ławecki.

Kategoria 7-10 lat:

 1. Maja Pieńkosz,
 2. Jan Harke,
 3. Kacper Głuchowski,
 4. Piotr Lewandowski,
 5. Adam Skorupka.

Kategoria 11-14 lat:

 1. Kacper Piekart,
 2. Igor Rutkowski,
 3. Piotr Chróściel,
 4. Jan Wyżywniak,
 5. Urszula Miałkowska.

Najlepszy wynik zawodów osiągnął Kacper Piekart, który złowił 3085 gramów ryb.

– Łowię od małego, będzie już z 9 lat. Myślę że jest to dobra pasja do tego, żeby spędzać wolny czas. Lepiej jechać na ryby niż siedzieć przed komputerem, bo komputer dużo czasu pochłania, a na rybach można pooddychać świeżym powietrzem. Ogółem jest dużo adrenaliny i fajna zabawa – mówi niespełna dwunastoletni Kacper Piekart.

Wydarzenie zorganizowały lokalne koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Siedlcach. W tym roku odbyło się ono pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika. Kolejna taka impreza już za rok! A tymczasem zachęcamy do wysłuchania dźwiękowej relacji z zawodów w podcaście zamieszczonym nad tekstem artykułu lub na antenie radia Eska Siedlce w sobotę (3 czerwca) o godz. 6.30 lub w niedzielę (4 czerwca) o godz. 7.00 i 21.02.

Sonda
Lubisz chodzić na ryby?