Rodziny zastępcze pilnie potrzebne – siedlecki MOPR zaprasza na dzień otwarty!

i

Autor: fot. Monika Półbratek

Wsparcie

Rodziny zastępcze pilnie potrzebne – siedlecki MOPR zaprasza na dzień otwarty!

2023-12-04 14:08

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach poszukuje kandydatów chętnych do pełnienia funkcji rodziny zastępczej lub stworzenia rodzinnego domu dziecka. Zainteresowane tym osoby lub rodziny mogą przyjść na Dzień Otwarty w Ośrodku, organizowany we wtorek 5 grudnia, w godz. 16.00-18.30. Pracownicy MOPR-u udzielą im wszelkich niezbędnych informacji.

Zabiegamy już od dawna, by zwiększyć liczbę rodzin zastępczych, bo po pierwsze wymaga tego od nas ustawodawca, a po drugie – taka jest potrzeba. Dzieci odbierane przez Sąd z rodzin biologicznych, nie mają zabezpieczenia, bo nie ma ich gdzie umieścić. Problem dotyczy zarówno naszego miasta, jak i całej Polski. Kiedy Sąd odbiera dziecko, my rozglądamy się po całej Polsce. Szukamy od Zakopanego, aż po Gdańsk i od Szczecina po Rzeszów, nie tylko miejsca w rodzinnej pieczy zastępczej, ale też w instytucjonalnej. I nigdzie tych miejsc nie ma. Problem jest więc ogromny, a przede wszystkim chodzi tu o dobro dzieci, bo one potrzebują rodzinnego ciepła, które może im w takiej sytuacji zaoferować tylko rodzina zastępcza – podkreśla Adam Kowalczuk, dyrektor MOPR-u w Siedlcach.

Wszystkie osoby zainteresowane rodzicielstwem zastępczym pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie zachęcają do wzięcia udziału w dniu otwartym. Podczas spotkania zyskają oni możliwość uzyskania szczegółowych informacji oraz odpowiedzi na pytania związane z wymogami, jakie muszą spełniać kandydaci na rodzinę zastępczą lub rodzinny dom dziecka. Co więcej, w spotkaniu wezmą udział istniejące już rodziny zastępcze, które podzielą się swoim doświadczeniem związanym z opieką nad dziećmi.

Dzień Otwarty w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Siedlcach odbędzie się jutro w godz. od 16.00 do 18.30. Wystarczy wejść głównym wejściem do budynku przy ul. Prusa 16/18 w Siedlcach i skierować się na pierwsze piętro, do sali konferencyjnej.

Sonda
Czy uważasz, że jesteś rodzicem idealnym?