Ruszył nabór wniosków o przyznanie Nagrody Twórczej młodym artystom z Mazowsza

i

Autor: UMWM

Mazowsze

Ruszył nabór wniosków o przyznanie Nagrody Twórczej młodym artystom z Mazowsza

2024-06-03 12:20

Wraz z początkiem czerwca ruszył nabór wniosków o przyznanie tegorocznej Nagrody Twórczej na Mazowszu. O stypendium artystyczne ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego mogą się ubiegać młodzi pisarze, fotograficy, aktorzy, filmowcy, muzycy i osoby zajmujące się popularyzacją kultury. Warto się zgłosić, bo można otrzymać 11 tys. zł na swoją działalność artystyczną.

Za co można otrzymać Nagrodę Twórczą na Mazowszu?

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, nagrodzeni mogą zostać młodzi artyści za osiągnięcia w twórczości: literackiej, teatralnej, muzycznej, plastycznej, fotograficznej czy filmowej. Nagradzane są też osoby, które działają na rzecz upowszechniania kultury bądź zajmują się inicjowaniem nowatorskich form życia społeczno-kulturalnego. Nabór wniosków trwa do 28 czerwca.

— Na Mazowszu jest wielu zdolnych artystów, którzy osiągają sukcesy nie tylko w naszym regionie, lecz także w Polsce i na świecie. Chcemy ich w ten sposób docenić. Temu ma służyć przyznawana przez nas Nagroda Twórcza. Mam nadzieję, że dzięki temu stypendium umożliwimy artystom ich dalszą twórczość — mówi marszałek Adam Struzik.

Ruszył nabór wniosków o przyznanie Nagrody Twórczej młodym artystom z Mazowsza

i

Autor: UMWM

Kto może ubiegać się o Nagrodę Twórczą?

O przyznanie nagrody może ubiegać się osoba, która jest pełnoletnia i w dniu składania wniosku nie ukończyła 35. roku życia, mieszka na terenie województwa mazowieckiego i ma osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Regulamin oraz szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej samorządu województwa mazowieckiego mazovia.pl. Informacje można uzyskać też pod numerem telefonu: 22 597 95 25 albo pisząc na adres: artstypendia@mazovia.pl.

ROZWIĄŻ QUIZ: zgadnij jakie to mazowieckie miasto na podstawie trzech haseł!

Pytanie 1 z 10
Miasto wielu kultur i religii, Rynek Mariacki, lustro Twardowskiego