Utrudnienia drogowe

Ruszyła budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Wojskowej i Cmentarnej w Siedlcach

2024-06-11 12:16

W Siedlcach ruszyły letnie remonty dróg. Od wtorku 11 czerwca trwa budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Wojskowej i Cmentarnej. W najbliższych miesiącach kierowcy będą musieli korzystać z wyznaczonych w tym rejonie objazdów. Zmieniły się także trasy niektórych autobusów MPK. Utrudnienia mają trwać do końca wakacji.

Na ul. Cmentarnej powstanie nowe rondo

Na skrzyżowaniu ulic Wojskowej i Cmentarnej wybudujemy nowe rondo. Będzie to likwidacja obecnej sygnalizacji świetlnej, na którą skarżyli się mieszkańcy. Mamy nadzieję, że rondo usprawni ruch. Zostanie tam wykonana przebudowa oświetlenia, ścieżki rowerowe, nowe chodniki, czyli typowe prace drogowe, które się obecnie wykonuje – informuje Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta Siedlce. – Rondo będzie lekko wyniesione, ze względu na to, że jeżdżą tamtędy autobusy, czasami jest także ruch ciężki. Inaczej te pojazdy by się nie zmieściły, a chcemy, by także one mogły się tamtędy bezpiecznie poruszać – dodaje.

Koszt wszystkich zaplanowanych w rejonie Cmentarnej prac to ponad 3,5 mln zł. Dotacja pozyskana na ten cel przez siedlecki samorząd wynosi 2 mln 300 tys. zł. Niestety, związane z budową ronda utrudnienia mają potrwać aż do końca wakacji.

Utrudnienia, objazdy, inne trasy autobusów MPK

Mamy nadzieję, że roboty zakończą się wcześniej, bo firma, która je prowadzi, ma świadomość, jak ważne jest to skrzyżowanie. Natomiast niestety, jest to teren w zainteresowaniu konserwatora zabytków. Jeżeli pojawią się jakieś kości czy artefakty, które są cenne z punktu widzenia ochrony zabytków, to prace mogą się nieoczekiwanie przedłużyć. W międzyczasie należy się spodziewać utrudnień. Zapraszamy do zapoznania się z mapami objazdów. Wiodą przez ul. Popiełuszki i 10 Lutego do Piłsudskiego, ewentualnie ulicą 11 Listopada i Asłanowicza do Sokołowskiej. Pracujemy jeszcze nad udrożnieniem jednej ulicy. Na razie sprawdzamy, jakie są możliwości, a jeżeli się to uda, będziemy o tym jeszcze informować – mówi Wojciech Cylwik.

MPK w Siedlcach na czas prowadzonych prac remontowych wprowadziło objazdy dla poszczególnych linii autobusów następującymi ulicami:

  • Linia nr 3 – Armii Krajowej, Piłsudskiego, 10 Lutego, Popiełuszki, Rynkową i dalej swoją trasą;
  • Linie nr 4, 9 – Sokołowską, Popiełuszki, 10 Lutego, Piłsudskiego i dalej swoją trasą;
  • Linie nr 10, 17, 32, 38, 42, 43 – Sokołowską, Popiełuszki, 10 Lutego, Piłsudskiego i dalej swoją trasą, objazd obowiązuje w dwóch kierunkach.

Całkowicie wyłączone z rozkładu jazdy na czas trwania prac zostały przystanki: Wojskowa Piłsudskiego, Wojskowa Cmentarna, Sokołowska ks. Niedziałka, Sokołowska ks. Popiełuszki. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

Ruszyła budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Wojskowej i Cmentarnej w Siedlcach

i

Autor: Urząd Miasta Siedlce Mapka objazdów

Inne roboty drogowe w Siedlcach

Wkrótce w rejonie ulicy Wojskowej utrudnień będzie więcej. W najbliższym czasie rozpoczną się prace remontowe na skrzyżowaniu ulic Wojskowa – Armii Krajowej – Piłsudskiego, które mają trwać do 3 września. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w naszym poprzednim artykule, link poniżej.

Warto dodać, że już teraz uważać trzeba także w rejonie ulicy Kraszewskiego. Trwa tam przebudowa wodociągów, realizowana przez PWiK. Prace są prowadzone w obrębie chodnika po jednej stronie drogi, ale w tym rejonie należy zwolnić i zachować ostrożność. Ciężkie pojazdy drogowców mogą chwilami powodować niewielkie utrudnienia w ruchu.

Sprawdź jak dobrze znasz Siedlce! Spróbuj przyporządkować obiekty do ich lokalizacji. To tylko 10 pytań!

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Obraz El Greco "Ekstaza św. Franciszka"