Nowa inwestycja

Remont jednego z głównych skrzyżowań w Siedlcach spowoduje utrudnienia w czasie wakacji

2024-06-10 7:50

„Remont nawierzchni ul. Armii Krajowej i ul. Wojskowej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Józefa Piłsudskiego” – to inwestycja, która ma ruszyć w Siedlcach najprawdopodobniej tuż przed wakacjami. Samorząd podpisał już umowę z wykonawcą inwestycji. Na czas trwania prac remontowo-budowlanych główne skrzyżowanie w mieście (w okolicy więzienia) zostanie wyłączone z ruchu, co spowoduje duże utrudnienia. Roboty mają zostać zakończone na początku września.

Jak informuje siedlecki magistrat, w poniedziałek 3 czerwca Miasto Siedlce reprezentowane przez prezydenta Tomasza Hapunowicza zawarło umowę z wykonawcą wyłonionym w postępowaniu przetargowym – Zakładem Elektrotechnicznym Zeltech Stanisław Przesmycki – na inwestycję „Remont nawierzchni ul. Armii Krajowej i ul. Wojskowej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Józefa Piłsudskiego”.

Przebudowa jednego z głównych skrzyżowań w Siedlcach spowoduje utrudnienia w czasie wakacji

i

Autor: Urząd Miasta Siedlce

To będzie remont ul. Armii Krajowej na odcinku od ul. Pułaskiego mniej więcej do pierwszej zatoki autobusowej przy ul. Wojskowej, na wysokości Galerii Siedlce, a także fragmentu ul. Piłsudskiego w okolicy Galerii. Całe skrzyżowanie przebudujemy i wyasfaltujemy. Przy okazji PWiK poprawi kanalizację deszczową, która jest tam konieczna do wykonania, więc praktycznie na części będzie wymienione wszystko wraz z podbudową, a na całości położony zostanie nowy asfalt plus wykonane zostanie malowanie – wyjaśnia Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta Siedlce.

Firma Zeltech zadeklarowała wejście na plac budowy ok. 17 czerwca w celu wykonania betonowych zatok autobusowych. Następnie ma przystąpić do kompleksowego remontu. Na czas prowadzenia prac wyznaczone zostaną objazdy. Roboty i związane z nimi utrudnienia mają potrwać do 3 września. Na realizację inwestycji siedlecki samorząd pozyskał dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości ponad 2 mln zł (dokładnie 2 047 204,31 zł). Według umowy całkowity koszt inwestycji wyniesie 2 644 492,95 zł brutto.

Zaplanowane prace obejmują: wykonanie kanalizacji deszczowej, budowę kanalików i studni odwadniających, wymianę podbudowy pod nawierzchnią ulic Armii Krajowej i Piłsudskiego, ułożenie siatki przeciwspękaniowej oraz wykonanie dwóch warstw nawierzchni asfaltowej. Dodatkowo przewidziano wymianę krawężników betonowych na granitowe, odtworzenie kompletnego oznakowania poziomego i pionowego, a także urządzeń sterujących sygnalizacją świetlną. Organizacja ruchu w tym obszarze na czas wykonania prac remontowych jest obecnie w trakcie opracowywania.

Przebudowa jednego z głównych skrzyżowań w Siedlcach spowoduje utrudnienia w czasie wakacji

i

Autor: Urząd Miasta Siedlce

Znani ludzie urodzeni w Siedlcach. Sprawdź co o nich wiesz - rozwiąż QUIZ!

Pytanie 1 z 10
Artur Boruc to piłkarz urodzony w Siedlcach. W którym klubie grał w przeszłości bramkarz?
Artur Boruc