Festiwal Teatrów Ulicznych pod Niebem

i

Autor: ol.sk

Kultura

SIEDLCE: Festiwal Teatrów Ulicznych "pod Niebem" już w ten weekend

2024-06-11 11:45

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza do udziału w Festiwalu Teatrów Ulicznych „pod Niebem”. To już w najbliższy weekend.

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach od kilkunastu lat jest organizatorem Festiwalu Teatrów Ulicznych „pod Niebem”. Miasto jako jedno z niewielu w Polsce może poszczycić się takim wydarzeniem, podczas którego prezentują się gwiazdy światowego formatu.

Ta cykliczna impreza plenerowa cieszy się ogromnym uznaniem wśród mieszkańców miasta. Zapraszane teatry i artyści to wybitni aktorzy z kraju i zagranicy. Co roku dokładamy wszelkich starań aby spektakle prezentowane w ramach festiwalu były wspaniałym, wartościowym, kolorowym i efektownym widowiskiem, realizowanym z ogromnym rozmachem. Brawurowa gra aktorów, dobra muzyka, często wykonywana na żywo, nietuzinkowa, wielkoformatowa scenografia oraz niezwykłe środki wyrazu, pokazy pirotechniczne i akrobatyczne każdego roku przyciągają setki widzów.

Jest to jedyna w swoim rodzaju impreza w naszym mieście, podczas której widz ma bezpośredni kontakt z aktorami i może stać się aktywnym uczestnikiem przedstawienia. Celem Festiwalu jest spotkanie widzów z teatrem w przestrzeni otwartej, publicznej, w miejscu znanym, ale zredefiniowanym poprzez sztukę. Na Festiwal zapraszamy zarówno teatromanów, amatorów teatru, jak i widzów, którzy rzadko wybierają teatr jako przestrzeń emocji i doznań. Chcemy, żeby Festiwal pokazywał piękno i mądrość teatru, skłaniał publiczność do refleksji oraz dawał radość i poczucie satysfakcji wszystkim, którzy biorą w nim udział. Nasz Festiwal i uczestniczące w nim teatry dostarczają widzom wielu wzruszeń, radości, refleksji a niejednokrotnie rozmyślań nad własnym życiem a także pokazują jak ważny jest żywy kontakt widza z aktorem.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Program XVII Festiwalu Teatrów Ulicznych „pod Niebem”:

Festiwal Teatrów Ulicznych pod Niebem

i

Autor: ol.sk