Zlot pojazdów zabytkowych Mrowisko w Siedlcach

i

Autor: MTZ Korba

zapowiedź

Siedlce: Już w niedzielę „Mrowisko” czyli zlot pojazdów zabytkowych

2024-06-20 12:58

Ryk silników, błyszcząca karoseria zabytkowych aut i setki fanów motoryzacji – już w niedzielę (23 czerwca) w Siedlcach odbędzie się 15. Edycja „Mrowiska” czyli zlotu zabytkowych aut.

W niedzielę, 23 czerwca właściciele starych samochodów, motocykli, rowerów i innego sprzętu, będą mogli już od godziny 9.00 rozstawiać się na terenach zielonych przy ulicy Wiszniewskiego. Nie trzeba się wcześniej zapisywać ani wnosić żadnych opłat, można po prostu przyjechać. Będzie tradycyjny rajd starych aut, w tym roku uczestnicy pojadą do Zbuczyna, a potem wrócą do Siedlec. Impreza na miejscu ma potrwać do 15.30.

Nowością w czasie zlotu będzie podział wystawy na strefę oldtimerów i youngtimerów. Ma to przyciągnąć nowych uczestników i wzbogacić wystawę o pojazdy, które trudno już spotkać na ulicach, ale które formalnie nie kwalifikują się jako zabytkowe. – Wielu konserwatorów zabytków zwiększyło wiek, który pozwala zarejestrować samochód jako zabytkowy. W niektórych województwach podniesiono go do 30, 40, a nawet 50 lat. My chcemy umożliwić przyjazd właścicielom pojazdów również ciekawych i zadbanych, ale nieco młodszych. Stąd strefa youngitmerów – mówi Michał Szymani z Siedleckiego Stowarzyszenia Miłośników Techniki Zabytkowej „Korba”. W czasie zlotu na pewno będzie można zobaczyć  klasyki PRL-u , ale także auta amerykańskie i zachodnioeuropejskie.

Zlot zabytkowych aut w Siedlcach

i

Autor: MTZ Korba

Znani ludzie urodzeni w Siedlcach. Sprawdź co o nich wiesz - rozwiąż QUIZ!

Pytanie 1 z 10
Artur Boruc to piłkarz urodzony w Siedlcach. W którym klubie grał w przeszłości bramkarz?
Artur Boruc