Siedlecka grupa SPEED w akcji. Czterech kierowców straciło prawo jazdy!

Miniony weekend był intensywny dla policjantów siedleckiej grupy SPEED, którzy prowadzili kontrole prędkości na drogach powiatu siedleckiego. Funkcjonariusze reagowali na najbardziej niebezpieczne wykroczenia, stwarzające realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Kontrola prędkości
Autor: LUKASZ GAGULSKI / SUPER EXPRESS Policjant w mundurze i kamizelce odblaskowej, z czapką z godłem, mierzy prędkość samochodów radarowym miernikiem. Na tle drogi z widocznymi pojazdami. Akcja "Bezpieczny weekend – Boże Ciało" i kontrole na drogach. Więcej o akcji na Super Biznes.

W miejscowości Wólka Kamienna w gm . Zbuczyn. 22-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego pędził swoim audi przez obszar zabudowany o 52 km/h za szybko. Jak tłumaczył policjantom, spieszył się do domu. Z uwagi na recydywę został ukarany mandatem w wysokości 3000 zł, otrzymał 13 punktów karnych, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane.

Kolejna kontrola odbyła się w Zawadach w gm. Przesmyki. 35-letni mieszkaniec powiatu bialskiego przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Został ukarany mandatem 1500 zł, 13 punktami karnymi oraz utracił prawo jazdy.

W miejscowości Grochówka (gm. Zbuczyn), policjanci zatrzymali 38-letnią kobietę kierującą oplem. Mieszkanka powiatu bialskiego jechała o 56 km/h za szybko w terenie zabudowanym. Również w tym przypadku skończyło się mandatem 1500 zł, 13 punktami karnymi oraz zatrzymaniem prawa jazdy.

W Zawadach kierujący fordem obywatel Iranu przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. Jak wyjaśnił, spieszył się do Warszawy. Również w tym przypadku policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz nałożyli mandat w wysokości 1500 zł i 13 punktów karnych.

Na podstawie informacji KMP Siedlce.