Piotr Horzela - znany podróżnik i przyrodnik odwiedzi Siedlce

i

Autor: fot. Piotr Horzela Piotr Horzela - znany podróżnik i przyrodnik odwiedzi Siedlce

Spotkanie z Piotrem Horzelą i projekcja filmu „Gunda” w ramach cyklu „Kino z pasją”

2021-11-03 8:36

Zwiedził różne rejony świata, jutro (w czwartek, 4 listopada) o 19.00 odwiedzi także Siedlce. Spotkanie ze znanym przyrodnikiem i podróżnikiem Piotrem Horzelą, a także projekcja filmu dokumentalnego rosyjskiego reżysera Wiktora Kossakowskiego pt. „Gunda” – to atrakcje najbliższego spotkania z cyklu „Kino z pasją” w NoveKino Siedlce.

Piotr Horzela od lat zajmuje się edukacją przyrodniczą, zwłaszcza dotyczącą życia lasu i jego mieszkańców. Cieszące się ogromną popularnością filmy Piotra śledzić można na kanale YouTube „Piotr Horzela Opowiada”. To również popularny prelegent, który na największych festiwalowych imprezach przyciąga pełne sale słuchaczy. Przez półtora roku pracował na Polskiej Stacji Antarktycznej Imienia Henryka Arctowskiego, wędrował po bezdrożach Ameryki Południowej, pracował prawie dwa lata w Sudanie Południowym. Merytorycznie, z poczuciem humoru i niezwykle zajmująco opowiada o świecie przyrody w Polsce i odległych zakątkach świata, zachęcając do lepszego poznawania mechanizmów i praw, które ten świat porządkują – mówi Agnieszka Osmólska-Ilczuk, która poprowadzi spotkanie.

Piotr Horzela - znany podróżnik i przyrodnik odwiedzi Siedlce, plakat

i

Autor: fot. NOVEKINO Siedlce

Oprócz spotkania ze znanym podróżnikiem i przyrodnikiem, atrakcją wieczoru z cyklu „Kino z pasją” będzie projekcja przyrodniczego dokumentu, który niedawno miał swoją premierę, zatytułowanego „Gunda” – od imienia głównej bohaterki.

Gunda, film, plakat

i

Autor: fot. NoveKino Siedlce

Jest nią... świnia Gunda, mieszkanka norweskiej wsi, której towarzyszą inni mieszkańcy gospodarstwa. Film został zrealizowany eksperymentalnie, bez ścieżki dźwiękowej, dialogów i głosu lektora. Wysmakowane, artystyczne czarno-białe ujęcia zapraszają, by uczestniczyć w codziennym życiu zwierząt gospodarskich na zupełnie innych zasadach, niż robią to zazwyczaj znane produkcje przyrodnicze. Rosyjski reżyser, Wiktor Kossakowski, przygotowywał się do tej produkcji od wielu lat, chcąc zaprosić do uważniejszego przyjrzenia się istotom, które żyją obok nas na co dzień. Nie chcąc ani uprawiać wegańskiej propagandy, ani próbować uczłowieczać swoich bohaterów, Kossakowski nakręcił zdecydowanie jeden z piękniejszych wizualnie dokumentów ostatnich lat. Widzom zapewnia on przeżycia nie tylko estetyczne, ale niemal duchowe, otwierając jednocześnie drogę do dyskusji na tematy, przed którymi dzisiejszy świat chyba już uciec nie może – opowiada Agnieszka Osmólska-Ilczuk.

Start spotkania jutro (w czwartek) o godz. 19.00 w NoveKino Siedlce.

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste