centrum

i

Autor: Olga Skrzek

Treningowy Szpital dla studentów pielegniarstwa

2021-09-16 15:51

Studenci pielęgniarstwa Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach będą się uczyć w nowoczesnych warunkach. Przy ulicy Bema otwarto dziś Centrum Symulacji Medycznych.

Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny w Siedlcach powiększył swoją bazę szkoleniową o Centrum Symulacji Medycznych. Inwestycja kosztowała 2,5 miliona złotych. - Jest to standard kształcenia. Żeby przyszły pracownik służby zdrowia był w pełni wykwalifikowany, potrzebny jest sprzęt i aparatura. Stąd decyzja o stworzeniu Centrum Centrum Symulacji Medycznych, które wzbogaca naszą jakość kształcenia – mówi dr hab. Mirosław Minkina, rektor UPH. W Centrum Symulacji znajduje się 7 sal. W zależności od etapu studiów, studenci pielęgniarstwa ćwiczyć będą w nich na specjalnych trenażerach. – Dzięki zajęciom w Centrum Symulacji studenci będą doskonale przygotowani do rozpoczęcia praktyk w podmiotach leczniczych – dodaje Hanna Sposób, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, koordynatorka merytoryczna projektu.

centrum

i

Autor: Olga Skrzek

Studenci pierwsze zajęcia rozpoczną już za dwa tygodnie. - Nie możemy się doczekać, tym bardziej, że przez ostatni rok dużo zajęć odbywało się zdalnie. Jest tu najnowocześniejszy sprzęt z którego będziemy korzystać. Myślę, że to  zaowocuje w przyszłości - mówi Justyna Machowiec, studentka pielęgniarstwa UPH. - Uważam, że to Centrum da nam szansę lepszego przygotowania się do pracy w zawodzie. Będziemy mogły spokojnie, przećwiczyć wszystkie procedury, czynności medyczne, pielęgnacyjne. Łatwiej jest ćwiczyć na fantomach niż na żywych osobach, ponieważ im nie możemy zrobić krzywdy ucząc się jeszcze - dodaje studentka Edyta Korycińska. Uczelnia dotacje na budowę Centrum Symulacji Medycznych pozyskała z Unii Europejskiej i Ministerstwa Zdrowia.

Olga Skrzek