Drużyna z siedleckiej „Dziewiątki” na podium Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej na Mazowszu

Autor: SP nr 9 w Siedlcach

Uczniowie siedleckiej „Dziewiątki” na podium finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej na Mazowszu

2024-06-07 8:40

W tym tygodniu na stadionie lekkoatletycznym w Siedlcach odbył się Finał Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W czwórboju lekkoatletycznym chłopców III miejsce w zawodach zdobyła drużyna z siedleckiej „Dziewiątki”. Uczennice szkoły osiągnęły natomiast wysokie wyniki w biegach.

Finał Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym chłopców odbył się w Siedlcach we wtorek, 4 czerwca. W zawodach na stadionie lekkoatletycznym rywalizowało ze sobą 13 najlepszych szkół z całego województwa mazowieckiego.

Uczestnicy zmierzyli się w czterech konkurencjach:

• bieg na 60 m,
  • bieg na 1000 m,
  • skok w dal,
  • rzut piłeczką palantową.

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Siedlcach drużynowo zajęli III miejsce w województwie.

• Nikodem Kukawski 6D.
Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce.

Wczoraj, czyli w czwartek 6 czerwca, odbyły się Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce. Uczennica „Dziewiątki” Julia Bąk zdobyła srebrny medal w biegu sprinterskim na 100 metrów, a Milena Jezuit zajęła IV miejsce w biegu na 600 metrów.

Serdecznie gratulujemy młodzieży tak dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

ROZWIĄŻ QUIZ: zgadnij jakie to mazowieckie miasto na podstawie trzech haseł!