Siedleckie_psiaki

i

Autor: fot. archiwum prywatne

Zbierają pieniądze dla potrzebujących zwierząt. Akcja uczennic „Ekonomika” [AUDIO]

2021-03-26 15:59

Z jednej strony miłość do zwierząt i chęć pomagania, z drugiej zdobywanie cennych umiejętności i doświadczeń. Uczennice siedleckiego Ekonomika – Oliwia, Sofija i Gosia biorą udział w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. W jej ramach przygotowały zbiórkę charytatywną. Akcja nazywa się „Siedleckie psiaki”.

Dziewczyny chcą pomóc stowarzyszeniu „Zwierzoluby z Siedlec” – Postanowiłyśmy zorganizować zbiórkę charytatywną, chcemy aby pozyskane fundusze zostały przeznaczone na rzecz lokalnego stowarzyszenia „Zwierzoluby z Siedlec”, ponieważ potrzebuje ono dużego wsparcia i ma do utrzymania bardzo pokaźną liczbę zwierzaków - mówi Oliwia Klewek, lider akcji „Siedleckie psiaki”.

Przypomnijmy, „Zwierzoluby” działają na ternie Siedlec i okolicznych gmin. Pomagają porzuconym czworonogom – zapewniają pożywienie, leczenie i schronienie. Robią to dzięki oddanym wolontariuszom i datkom od darczyńców.

Zbiórka zorganizowana przez uczennice „Ekonomika” odbywa się na platformie allegrolokalnie.pl Szczegóły także na FB

Pomóc można a dwa sposoby. – Pierwszą opcją jest wstawienie przedmiotu na sprzedaż z przeznaczeniem całej kwoty lub jej procenta i takim przedmiotem może być na przykład książka - tłumaczy Małgorzata Aleksandrowicz, współautorka projektu. Druga opcja to zakup specjalnej cegiełki.

Więcej o akcji można usłyszeć w materiale dźwiękowym, który poniżej. Tam cała rozmowa z organizatorkami akcji „Siedleckie psiaki”

Rozmowa z autorkami projektu "Siedleckie psiaki". POSŁUCHAJ:
Kurs języka polskiego w siedleckim UPH

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?