Collegium Mazovia będzie mieć nową nazwę. Zmieni się także logo uczelni

i

Autor: fot. Monika Półbratek Rektor Bożena Piechowicz i kanclerz Mariusz Szabłowski demonstrują nową nazwę i logo Collegium Mazovia

Collegium Mazovia będzie mieć nową nazwę. Zmieni się także logo uczelni

2022-06-15 9:12

Już nie Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa, ale Akademia Nauk Stosowanych Mazovia. Siedlecka uczelnia będzie mieć nową nazwę. Formalnie będzie ona obowiązywała od nowego roku akademickiego. Także logo uczelni będzie wyglądać nieco inaczej. Szkoła spełniła wymogi ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce”, co umożliwiło jej posługiwanie się zastrzeżoną nazwą „akademia nauk stosowanych”. Słowo „Mazovia” będzie zaś podkreślić jej związek z historią i tradycją.

– Powodem, dla którego Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa od nowego roku akademickiego zmienia swoją nazwę na Akademia Nauk Stosowanych Mazovia jest zmiana przepisów ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” oraz sprostanie przez naszą uczelnię wymaganiom zapisanym w tej ustawie. Uczelnia prowadzi swoją działalność na rynku edukacyjnym od ponad 23 lat. Zatrudniamy kadrę dydaktyczną na podstawowym miejscu pracy, prowadzimy kształcenie studentów w liczbie ponad 1700, w tym ponad 700 studentów na studiach stacjonarnych. Prowadzimy siedem kierunków studiów, w tym kierunki, które są objęte standardami kształcenia oraz uprawnieniami do nadawania tytułu inżyniera. Uczelnia spełnia także wymagania, dotyczące jakości kształcenia. Nie mamy ocen negatywnych jakości kształcenia, tzn. wszystkie, jakie posiadamy, są pozytywne. Mamy także akredytację Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych dla kierunków pielęgniarstwo i położnictwo – wymienia dr Bożena Piechowicz, rektor Collegium Mazovia.

Oprócz nowej nazwy, uczelnia będzie miała także nowe logo. Będzie ono jednak wyglądać bardzo podobnie do starego – jego wizerunek pozostanie ten sam, a zmieni się tylko znajdujący się pod nim napis.

– Uważamy, że nasze logo jest bardzo ładne. Zostało zaprojektowane 12 lat temu przez Piotra Felszyńskiego, znanego grafika. Symbolizuje ono w bardzo uproszczonej, nowoczesnej formie nasze godło państwowe. Nie tylko jesteśmy z niego dumni i zadowoleni, ale chcieliśmy też podkreślić ciągłość działania. Zmieniamy nazwę, podnosimy jakość usług edukacyjnych, natomiast ciągle jesteśmy tą samą uczelnią, już od 23 lat – wyjaśnia kanclerz Mariusz Szabłowski.

Warto dodać, że to już druga zmiana nazwy, jaką przeszła uczelnia. Powstała w 1999 roku jako Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania i dopiero w roku 2010 przemianowano ją na Collegium Mazovia Innowacyjną Szkołę Wyższą. Teraz, w 2022 r. władze uczelni podkreślają, że zależy im na tym, by utrzymać wysokie standardy nauczania i w pełni zasługiwać na miano „akademii”.

– Korzystanie z zastrzeżonej nazwy „akademia nauk stosowanych” zobowiązuje nas. Podejmiemy działania, które będą miały za zadanie rozwój badań naukowych, rozwój kadry dydaktycznej, a także nowej oferty edukacyjnej dla naszych kandydatów. Chcemy być godni nazwy „akademia” i dlatego zamierzamy podjąć te działania – dodaje rektor Bożena Piechowicz.

Przed nowym rokiem akademickim 2022/2023, kiedy nowa nazwa „Akademia Nauk Stosowanych Mazovia” zacznie formalnie obowiązywać, pracownicy uczelni muszą zaktualizować swoją dokumentację i stronę internetową. Jej dawny adres mazovia.edu.pl pozostanie jednak niezmieniony.

Sonda
Czy podoba Ci się nowa nazwa uczelni?