KPS Siedlce pokonał Olimpię Sulęcin

2024-10-14 9:37

Podczas sobotniego spotkania z Olimpią Sulęcin podopieczni Witolda Chwastyniaka całkowicie kontrolowali mecz. KPS Siedlce wygrywając 3:0 zainkasował kolejne trzy punkty do ligowej tabeli. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Markus Kosian.

W sobotę w hali przy Prusa trybuny wypełniły się po brzegi. Fani siatkówki licznie przybyli by zobaczyć spotkanie KPS Siedlce kontra Olimpia Sulęcin. Gospodarze byli zdecydowanym faworytem spotkania i nie zawiedli oczekiwań kibiców.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka pewnie zwyciężyli w każdym secie. W drugiej partii na moment kontrolę przejęła drużyna gospodarzy. Wszystko wskazywało na to, że spotkanie nie zakończy się w trzech setach, jednak przy stanie 6:11 w siedlczan wstąpiła nowa energia i szybko odrobili straty. Wisienką na torcie była ostatnia partia, która nie pozostawiała złudzeń, kto wygra mecz.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został Markus Kosian. To właśnie środkowy w krytycznym momencie popisał się dobrą zagrywką. Łącznie w meczu Markus zdobył 7 asów.

Po sobotnim spotkaniu KPS Siedlce awansował na drugie miejsce w ligowej tabeli. W kolejnej kolejce na wyjeździe siedlczanie zmierzą się z MCKiS Jaworzno.

KPS Siedlce – STS Olimpia Sulęcin 3:0

(25:22, 25:18, 25:12)

MVP: Markus Kosian