Zatrzymanie kajdanki

i

Autor: Canva Pro

Kryminalne

Mierzył do policjantów z broni, potem zaczął uciekać!

2023-12-28 11:30

Trzy zarzuty usłyszał 35-latek, który kilka dni temu mierzył do policjantów z wiatrówki. Do zdarzenia doszło w trakcie interwencji domowej w powiecie garwolińskim. Za czynną napaść z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego mężczyzna odpowie za znęcanie się nad rodziną oraz przestępstwo narkotykowe.

- Policyjny patrol dzielnicowych pojechał do jednego z domów w  gminie Górzno, gdzie miało dojść do awantury domowej wywołanej przez agresywnego i nietrzeźwego członka rodziny. Policjanci zastali zgłaszającego przed domem. Kiedy z nim rozmawiali, na zewnątrz wyszedł 35-letni sprawca awantury, który po zauważeniu policjantów wyjął przedmiot przypominający broń palną, przeładował i wymierzył w ich kierunku. Mężczyzna nie reagował na wezwania policjantów do odrzucenia broni i zaczął uciekać – informuje podkom. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

Interwencja domowa przerodziła się w pościg za uzbrojonym mężczyzną. Interweniowały dodatkowe patrole policyjne. 35-latek został zatrzymany. Okazało się, że napastnik celował do policjantów z krótkiej wiatrówki. W trakcie przeszukania pomieszczeń, które zajmował, w pudełku po papierosach policjanci znaleźli środki odurzające.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi. Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że 35-latek od kilku miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką i rodzeństwem, pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał pokrzywdzonych, popychał, szarpał, niszczył wyposażenie domu i groził pozbawieniem życia.

Z obawy o bezpieczeństwo pokrzywdzonych policja i prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec 35-latka trzymiesięczny areszt. Za czynną napaść na policjantów, znęcanie nad rodziną i posiadanie środków odurzających grozi mu do 10 lat więzienia.

Sprawdź jak dobrze znasz Siedlce! Spróbuj przyporządkować obiekty do ich lokalizacji. To tylko 10 pytań!

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Obraz El Greco "Ekstaza św. Franciszka"