Siedleckie ulice są od rana posypywane solą, dzięki czemu w mieście nie jest bardzo ślisko

i

Autor: Monika Półbratek

Pierwsze ataki zimy w Siedlcach nie zaskoczyły drogowców [WIDEO]

2021-12-06 8:54

W tym roku zima nie zaskoczyła siedleckich drogowców. Pod koniec listopada miasto wyłoniło wykonawcę zimowych robót, który rozpoczął pracę od 1 grudnia. W weekend (4 i 5 grudnia), a także dziś rano (6 grudnia) pojawiły się opady śniegu i lekkie przymrozki, więc zrobiło się ślisko. Maszyny służące do utrzymania dobrego stanu dróg, pracowały już od wczesnych godzin rannych.

– Obecnie sytuacja na drogach wygląda dobrze, cały sprzęt jeździ od samego rana. Byliśmy już na pierwszej kontroli i widzieliśmy piaskarki i solarki, które jeżdżą, zasypują solą jezdnie, więc raczej nie powinno być ślisko. Główne drogi są już na pewno mokre, widzieliśmy, że ta sól zaczęła pracować. Teraz będziemy przechodzić na drugą i trzecią kolejność takich prac, czyli w dalsze rejony miasta – informuje Wojciech Cylwik, naczelnik wydziału dróg siedleckiego magistratu.

Jak faktycznie wyglądały siedleckie drogi dziś wczesnym rankiem, możecie zobaczyć poniżej na naszym krótkim filmie (jeżeli się nie odtwarza, należy odświeżyć stronę lub odtworzyć wideo na komputerze, a nie na telefonie).

Także chodniki w centrum miasta zostały już dziś rano posypane piaskiem, by były bezpieczniejsze dla pieszych.

Zima atakuje w Siedlcach

– Będziemy nadal prowadzić tę akcję. Chciałbym jednak przypomnieć, że zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości, odśnieżanie chodników przed posesjami należy do obowiązków właścicieli tych posesji. Prosimy o stosowanie się do tych przepisów, żebyśmy wszyscy bezpiecznie mogli poruszać się po naszych drogach – dodaje naczelnik.

Warto dodać, że proces sprzątania miejskich ulic jest monitorowany przez pracowników Urzędu Miasta. Samochody wykonawcy są zaopatrzone w nadajniki GPS, dzięki którym można śledzić, gdzie i kiedy pracują. Urzędnicy siedleckiego magistratu mogą więc na bieżąco sprawdzać, czy wykonawca wywiązuje się ze swoich zadań.

Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?