Komenda Miejska Policji w Siedlcach

i

Autor: Monika Półbratek Komenda Miejska Policji w Siedlcach

Policjanci apelują: nie unikajcie stosowania się do obostrzeń w żółtej strefie!

2020-10-13 13:12

Siedleccy policjanci przypominają o konieczności zachowywania dystansu społecznego i noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Niestety, o tych ostatnich, przebywając na świeżym powietrzu wielu mieszkańców jeszcze zapomina. To, czy siedlczanie wywiązują się z obowiązków, jakie nałożyło na nas wprowadzenie w kraju żółtej strefy obostrzeń sanitarnych, policja kontroluje już od soboty.

– Tuż po wejściu w życie nowych przepisów, a dokładnie w miniony weekend, w teren siedlecki wyruszyło wiele patroli, których jednym z zadań było właśnie sprawdzanie, jak mieszkańcy respektują obowiązujące nakazy – mówi sierż. sztab. Małgorzata Mazurek z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Policjanci ostrzegają, że będą podejmować działania wobec osób, które nie przestrzegają przepisów. Przypominają także, że noszenie maseczek w miejscach publicznych ma na celu zwiększenie poziomu naszego bezpieczeństwa.

– Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących obostrzeń. W sytuacji rażącego lekceważenia obowiązujących ograniczeń, możemy spodziewać się zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy. Przypominamy, że nie ma tolerancji dla osób, które w sposób ewidentny lekceważą prawo. I pamiętajmy, że przestrzeganie tych przepisów jest ważne dla dobra nas wszystkich – dodaje Małgorzata Mazurek.

Za brak maseczki, nawet na świeżym powietrzu, jeżeli znajdujemy się w miejscu publicznym, możemy teraz otrzymać mandat w wysokości 500 zł.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?
Bezpiecznie na rowerze - film profilaktyczny