Park wodny siedlce

i

Autor: fot. Joanna Soćko

Siedlecki Park Wodny będzie otwarty. Są jednak ograniczenia

2021-05-27 10:06

Już nie tylko dla sportowców, ale dla wszystkich chętnych. Po długiej przerwie otwarty zostanie Park Wodny Siedlce. Miejska pływalnie dostępna będzie już od najbliższej soboty. A oprócz niej także inne atrakcje.

- Teraz już nie ma żadnych obwarowań, żadnych wyjątków, nie trzeba być osobą, która przygotowuje się do zawodów sportowych czy jest profesjonalnym sportowcem, każdy jak najbardziej będzie mógł skorzystać z atrakcji parku wodnego, otwieramy halę basenową, otwieramy obie sauny, a także tężnie solankową i kręgielnię - zapowiada Sylwia Kacprzak z Agencji Rozwoju Miasta Siedlce.

Zgodnie z rządowymi wytycznymi w Parku Wodnym obowiązywać będą limity miejsc. Z basenu może korzystać jednocześnie 125 osób, z tężni 12, a w kręgielni udostępnione zostaną 2 z 4 torów. Trzeba także pamiętać o dezynfekcji i maseczkach. - Brak obowiązku noszenia maseczek obowiązuje tylko na świeżym powietrzu, więc jak wybieramy się do Parku Wodnego należy maseczkę mieć na sobie, jest ona wymagana na terenie całego obiektu, w strefie kas, szatni, dopiero gdy wchodzimy na halę basenową, na tężnię solankową czy gramy na torze, czy na stole bilardowym możemy zdjąć maseczkę - tłumaczy Sylwia Kacprzak.

Jest też dobra informacja dla posiadaczy Siedleckich Kart Sportowych. Ich ważność zostaje przedłużona, nie tylko o okres zamknięcia obiektu, ale aż do końca przyszłego roku. - Odblokowujemy wszystkie środki, które były zgromadzone na tych kartach, dodajemy bonus w postaci dodatkowych dni i wszystkie Siedleckie Karty Sportowe uzyskają teraz termin ważności 31 stycznia 2022 roku - tłumaczy pracownik ARMS.

Park Wodny będzie czynny codziennie od 6:00 do 22:00.

Przygotowania do otwarcia Centrum Symulacji Medycznych UPH

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...