Już za kilka dni, od 3 grudnia, świąteczna iluminacja ozdobi centrum miasta Siedlce

i

Autor: Monika Półbratek Większość zeszłorocznych ozdób znów zostanie zamontowana w mieście. Pojawią się jednak także nowe!

Sprowadzą do Siedlec ducha świąt. W grudniu rozświetlą miasto lampki i nowe ozdoby

2021-11-30 6:38

Nie tylko aniołki, renifery i choinkowe lampki, ale także nowe dekoracje ozdobią Siedlce na okres świąteczny. Tradycyjnie, bożonarodzeniowe ozdoby pojawią się w mieście jeszcze przed mikołajkami. Już od piątku, 3 grudnia, główne ulice i skwery w centrum Siedlec rozbłysną świąteczną iluminacją kolorowych światełek.

Dekoracja świąteczna miasta zostanie uruchomiona 3 grudnia, więc wszystkie światełka rozbłysną nam już w najbliższy piątek. Dokupiliśmy 150 kompletów nowych dekoracji na drzewa, bo część starych już nam się zużytkowała. Będą ubrane: ul. Piłsudskiego od ul. Armii Krajowej do Kościoła pw. św. Stanisława, Skwer Jana Pawła II i Skwer Kościuszki. Planujemy jeszcze nową dekorację na Skwerze Niepodległości – informuje Mariusz Myrcha, kierownik referatu infrastruktury Urzędu Miasta Siedlce.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku różne siedleckie instytucje ozdobią też świątecznie miejskie ronda. Nieco później niż pozostałe ozdoby, na Placu Gen. Sikorskiego rozbłyśnie natomiast świąteczne drzewko.

Rozświetlenie choinki nastąpi w niedzielę, 5 grudnia, o godz. 17.00. To choinka miejska, więc bardzo zapraszamy! – mówi prezydent Andrzej Sitnik.

Koszt świątecznej iluminacji w mieście wyniesie w tym roku ponad 100 tys. zł.

Sonda
Czy świąteczne ozdoby w Siedlcach pomagają Ci poczuć ducha świąt?