Z miasta

Wystawa plenerowa prac studentów na kampusie Uniwersytetu w Siedlcach

2024-06-14 11:03

Ogrodzenie kampusu Uniwersytetu w Siedlcach przy ulicy Popiełuszki zmieniło się w galerię sztuki na świeżym powietrzu! Można tam podziwiać wystawę plenerową prac stworzonych w latach 2020-2023 przez studentów w ramach projektu Uniwersytet MAXI, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wyjątkowe dzieła studentów Uniwersytetu w Siedlcach powstały podczas zajęć „Malarstwo w projektowaniu”, prowadzonych przez dra hab. Mikołaja Bielugę, profesora uczelni. Celem warsztatów było pobudzenie wyobraźni studentów sztuk plastycznych do niestandardowego kadrowania elementów rzeczywistości, zgodnie z zasadami perspektywy trójzbiegowej.

W trakcie zajęć wykorzystano kontrasty perspektywy malarskiej i skróty perspektywiczne, co wspierało proces wizualizacji w projektowaniu uniwersalnym. Było to głównym założeniem warsztatów.

Za przygotowanie typograficzne tablic do druku odpowiadał mgr Maciej Tołwiński. Na wystawie można zobaczyć jedynie niewielką część powstałych prac. To świetna okazja, by zobaczyć, jak młodzi lokalni artyści interpretują świat.

ROZWIĄŻ QUIZ: zgadnij jakie to mazowieckie miasto na podstawie trzech haseł!

Pytanie 1 z 10
Miasto wielu kultur i religii, Rynek Mariacki, lustro Twardowskiego