Sprawę zabójstwa obywatela Ukrainy w Siedlcach w sylwestrową noc bada Prokuratura Okręgowa w Siedlcach

i

Autor: Monika Półbratek Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Siedlcach

Dwóch obcokrajowców usłyszało zarzuty w sprawie zabójstwa Ukraińca w Siedlcach

2022-01-03 12:43

Na ul. Ks. Brzóski w Siedlcach znaleziono 1 stycznia ciało 47-letniego obywatela Ukrainy z obrażeniami głowy. Jak informowaliśmy wcześniej, w sprawie przesłuchano kilkunastu cudzoziemców z Ukrainy, Białorusi i Indonezji, którzy mieszkali w tym samym budynku, co ofiara, lub przebywali tam w noc zabójstwa. Zarzuty w sprawie zabójstwa, którego mieli dokonać w sylwestrową noc, postawiono dwóm obcokrajowcom.

W sprawie zabójstwa obywatela Ukrainy prokurator przedstawił zarzuty dwóm osobom. Zarzut zabójstwa przedstawiono Wiktorowi H., obywatelowi Białorusi. Mężczyzna ten także zamieszkiwał w budynku, w którym wynajmował pokój pokrzywdzony. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia, jednak są one sprzeczne z innymi poczynionymi w śledztwie ustaleniami – informuje Krystyna Gołąbek z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Zarzuty postawiono także obywatelowi Ukrainy, który miał pomagać w tuszowaniu morderstwa.

– Drugiemu z zatrzymanych przedstawiono zarzut utrudniania postępowania karnego poprzez pomaganie głównemu sprawcy w zacieraniu śladów przestępstwa. Ten podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył obszerne wyjaśnienia – dodaje prokurator.

Dziś Sąd Rejonowy w Siedlcach zadecyduje o aresztowaniu obu mężczyzn na okres trzech miesięcy. Pierwszemu za morderstwo grozi od ośmiu lat więzienia do dożywocia. Drugiemu, za utrudnianie postępowania, do pięciu lat więzienia.

Sonda
Czy spacerując wieczorem po Siedlcach czujesz się bezpiecznie?