Sprawą żony zamordowanej przez męża w miejscowości Topórek w gminie Siedlce zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Siedlcach

i

Autor: Monika Półbratek Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Siedlcach

Mąż podejrzany o zamordowanie żony w sylwestrową noc, przyznał się do zbrodni

2022-01-03 11:03

Morderstwem zakończyła się awantura pomiędzy małżeństwem 50-latków, do której doszło podczas imprezy sylwestrowej w miejscowości Topórek, na terenie gminy Siedlce. Mężczyzna miał zabić swoją żonę, zadając jej liczne ciosy nożem i siekierą. Został aresztowany 1 stycznia. Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Siedlcach, podczas przesłuchania przyznał się do dokonania zbrodni.

– W dniu wczorajszym (w niedzielę, 2 stycznia) prokurator wykonał czynności procesowe z zatrzymanym mężczyzną. Przedstawiony mu został zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa. Podejrzany przyznał się do zabicia żony, wyjaśniając, że nie pamięta przebiegu zdarzenia – informuje Krystyna Gołąbek z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Jak informowaliśmy wcześniej, w sylwestrową noc, w czasie której doszło do tragicznego zdarzenia, mężczyzna miał zachowywać się wobec żony agresywnie i gonić ją aż na strych posesji, w której odbywała się impreza. Tam kobieta zginęła od ciosów, zadanych jej nożem i siekierą. Motywy postępowania sprawcy zabójstwa są jednak nadal niejasne.

– Na podstawie dotychczasowych ustaleń w sprawie, nie da się w sposób jednoznaczny określić motywu, którym kierował się sprawca. Najogólniej rzecz ujmując, można powiedzieć, że zabił żonę z pobudek osobistych – mówi Krystyna Gołąbek.

Dziś (3 stycznia) Sąd Rejonowy w Siedlcach rozpatrzy wniosek prokuratora w sprawie zastosowania wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za zabójstwo grozi mu kara od ośmiu lat więzienia do dożywocia.

Sonda
Czy spacerując wieczorem po Siedlcach czujesz się bezpiecznie?