Dwa zabójstwa w sylwestrową noc w Siedlcach i okolicy

2022-01-01 18:01

Tragiczne finały Sylwestra w Siedlcach i w gminie Siedlce. W miejscowości Topórek mąż zamordował 50-letnią żonę siekierą, a w mieście znaleziono ciało 47-letniego obywatela Ukrainy. Szczegółowe okoliczności obu zbrodni wyjaśnia Prokuratura Okręgowa w Siedlcach.

– W sylwestrową noc doszło do zbrodni we wsi Topórek w gminie Siedlce. Na jednej z posesji odbywała się impreza, w której uczestniczyło także małżeństwo 50-latków. Najprawdopodobniej doszło tam do awantury pomiędzy małżonkami, wywołanej przez mężczyznę. W obawie przed agresywnym mężem kobieta próbowała schronić się na strychu posesji. Mężczyzna jednak dogonił pokrzywdzoną i zadając jej liczne ciosy siekierą i nożem, pozbawił ją życia. Początkowo napastnik przebywał w szpitalu pod nadzorem policji, z uwagi na to, że stan jego zdrowia nie pozwalał na jego procesowe zatrzymanie. Po południu 1 stycznia doszło jednak do zatrzymania tego mężczyzny, który obecnie przebywa w izbie zatrzymań. W najbliższym czasie zostaną z jego udziałem dokonane czynności procesowe – informuje Krystyna Gołąbek z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Tej samej nocy doszło do innej tragedii. W noworoczny poranek znaleziono w Siedlcach ciało 47-letniego mężczyzny z licznymi obrażeniami głowy. Jak wykazało policyjne śledztwo, był on obywatelem Ukrainy, który pracował w Polsce i wynajmował pokój w budynku nieopodal miejsca, w którym został znaleziony martwy.

– W związku z tym zdarzeniem zatrzymano kilkunastu mężczyzn, obcokrajowców, którzy także wynajmowali pokoje w tym miejscu lub przebywali w pokojach minionej nocy. Z wstępnych ustaleń wynika, że w noc sylwestrową w którymś z pokoi w budynku odbywała się impreza. Uczestniczył w niej także pokrzywdzony mężczyzna i prawdopodobnie do zabójstwa doszło na terenie posesji. Z udziałem tych zatrzymanych mężczyzn zostaną wykonane czynności procesowe. Wydaje się, że w oparciu o nie możliwe będzie ustalenie osoby podejrzanej o dokonanie tej zbrodni. Wśród zatrzymanych byli Ukraińcy, Białorusini i Indonezyjczycy – mówi prokurator Krystyna Gołąbek.

W najbliższych dniach trwać będą przesłuchania podejrzanych dokonania obu zabójstw oraz świadków tych zbrodni.

Sonda
Czy spacerując wieczorem po Siedlcach czujesz się bezpiecznie?